Tag Archives: Evropské pošty

Poštovní budovy v Curychu


V evropských historických zemích, kde má poštovnictví svou dlouholetou tradici sahající hluboko do historie, je potěšením navštívit historické budovy. Své kouzlo mají však i moderní budovy. Jedním z takových měst je i město Curych, které je největším švýcarským městem ležícím v předhůří Alp u severního konce Curyšského jezera. Město je světovým bankovním střediskem, velkým dopravním uzlem a významným hospodářským a kulturním centrem Švýcarska a Evropy. I poštovnictví patří k významným odvětvím města, kantonu a celé země. Město založili Římané roku 15 př. n. l.

 

Pošta v Ženevě na Rue du Mont-Blanc


V Ženevě na ulici Mont-Blanc se nachází monumentální budova pošty.

 

Stará pošta v Melku – fotografické zastavení


V Dolním Rakousku u řeky Dunaj se nachází malebné městečko Melk, které je zejména pro svou historii a zejména impozantnímu baroknímu klášteru významným duchovním a kulturním místem v Rakousku. V průběhu dějin se Melk stal poutním místem pro mnoho návštěvníků. I okolí Melku stojí za návštěvu – je totiž součástí údolí Wachau, které je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Hlavní pošta v Barceloně


Procházka po městech nemusí být jen úmorná, může být i příjemná. Pokud přeje počasí a cílem je budova Hlavní pošty v Barceloně, o to je radost dvojnásobná. Intenzita žlutých stojanových poštovních schránek je větší a společně s otvory pro vhazování pošty (postaru rozdělené na různé druhy či směry tak typické proPOSTA_BARCELONA_08Španělsko) si cestovatel může být jist, že jde správným směrem či že je již na vytouženém místě. Schody a majestátný portál hlavní pošty se sloupovím nás pohltí.

 
Dnes (tedy 20.1.2022) je emisní den
This is default text for notification bar