Tag Archives: Monografie pohlednic Šumavy

Třetí monografie pohlednic Šumavy – z ateliéru Joži Pospíchala


V minulých dnech vyšla v pořadí další monografie pohlednic Šumavy autora Martina Leiše, tentokrát z ateliéru Joži Pospíchala ze Sušice. V předchozích dvou publikacích jsme se mohli seznámit s Wolffovými a Seidelovými pohlednicemi Šumavy.

 

Vyšla monografie seidlovek ze Šumavy


V pondělí 21.11.2016 se sběratelé pohlednic a obdivovatelé Šumavy dočkali vydání další knihy pohlednic ze Šumavy. Nová obsáhlá dvojjazyčná monografie (česko-německá) nazvaná „ŠUMAVA na pohlednicích ateliéru SEIDEL – Der BÖHMERWALD auf den Ansichtskarten des Ateliers SEIDEL“ autora a dlouholetého sběratele pohlednic (mimo jiné i odchovance Klubu mladých filatelistů při KF 00-15) Martina Leiše se tentokrát věnuje fotografickým dílům známého fotografa Josefa Seidela z Českého Krumlova (2.10.1859, Hasel (Líska), nyní součást České Kamenice – 21.10.1935, Český Krumlov).

 

Monografie wolfovek ze Šumavy (1.místo v kategorii FOTOGRAFIE)


Aktualizace k 13.11.2016


V sobotu dne 12.11.2016 ve Vimperku obdržel autor níže popisované monografie od sdružení ŠUMAVA LITERA 2016 Cenu Johanna Steinbrenera za 1.místo v kategorii FOTOGRAFIE. Ocenění provázela i jednohodinová přednáška k tématu pohlednice Šumavy, které se zúčastnilo 200 posluchačů.

Blahopřejeme a těšíme se na další zajímavá díla toho autora propagujícího Jižní Čechy se zvláštním zaměřením na Šumavu.

Autor: Eduard Rehberg


 
Fotogalerie z přednášky generálního ředitele České pošty, s.p. Ing. Romana Knapa
This is default text for notification bar