Tag Archives: Muzeum cenných papírů

Vyšel Věstník MCP s příběhem firmy dr. F. Zátka


Dne 29. října 2015 vyšlo další číslo Věstníku Muzea cenných papíru (MCP) s obsáhlým článkem o firmě dr. F. Zátka z pera Rudolfa Píši. Název je více jak příznačný: „70 let o chlebu a vodě“. Našim čtenářům přibližuji skutečnost, že v březnovém čísle letošního roku vyšel článek o B. Jarolímkovi, který má k některým specializovaným oborům ve filatelii zejména k výplatním otiskům velmi blízko. I další čísla Věstníku mohou odborně sběratele poučit. Na internetových stránkách MCP lze stáhnout i starší čísla Věstníků.

 

Bohumil Jarolímek – zasloužil se o čsl. výplatní otisk


Bohumil Jarolímek – zasloužil se o čsl. výplatní otisk
(pohled na život a dílo významného českého podnikatele)


VESTNIK_MCPDne 25. března 2015 vyšel nový Věstník č. 3/ročník VIII. Muzea cenných papírů, nadačního fondu. Na své první straně se věnuje slovem i obrazem, jak se stalo vynikajícím zvykem, několika březnovým výročím osobností a událostí. Jak uvádí autor Rudolf Píša: „Tou nejtragičtější je smutné výročí náletů na Prahu v roce 1945“.

 

Věstník Muzea cenných papírů 1/2015


V minulých dnech na internetovém portálu Muzea cenných papírů Věstník číslo 1 (ročník VIII) s datem 28.1.2015 v úctyhodném a dosud největším rozsahu 32 stran.

Lze si jej stáhnout ve formátu PDF na adrese zde.

 

Muzeum cenných papírů, nadační fond v Praze


MUZEUM_CENYCH_PAPIRUModerní komunikační a zpracovatelské technologie (zejména internet a digitalizace textů a obrázků), které nás provázejí již několik let, umožnily nemožné, často postupy z říše snů. Informace v řádu nepředstavitelných velikostí obdržely prostor pro své zavěšení v prostoru, které připomíná klasická muzea. V internetovém prostoru již několik let působí několik zajímavých muzeí, které se buď přímo či podpůrně dotýkají předmětů filatelistických specializovaných oborů a poštovní historie. Několik muzeí jsme již na našich stránkách popsali a jako sběratelé s nimi udržujeme čilý a úzký styk.

 
Dnes (tedy 20.1.2022) je emisní den
This is default text for notification bar