Tag Archives: Poštovní provoz

Hlasujte o nejkrásnější evropskou známku roku 2020


PostEurop – asociace veřejných evropských poštovních operátorů – vyhlásila
společným tématem známky EUROPA pro letošní rok téma Poštovní cesty.


 

DRON – nový prostředek poštovní přepravy


 

Přednášky v rámci výstavy „Pošta za Velké války“ (I)

Ohlédnutí za přednáškou Ing. Petra Hoffmana 28.5.2014 v Poštovním muzeu

Dne 28.5.2014 se skupina členů našeho klubu zúčastnila zajímavé přednášky Ing. Petra Hoffmana „Mobilizace 1914 a konec poštovní autobusové dopravy“, kterou uspořádalo Poštovní muzeum jako doprovodnou akci k výstavě „Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty …“. Přednáška, doprovázená rozsáhlou prezentací s řadou dobových fotografií ukázala zajímavé pohledy na  organizaci autobusové dopravy, kterou pošta za Rakouska – Uherska také prováděla. V souvislosti s vyhlášením mobilizace byly autobusy odveleny na frontu a tato zajímavá etapa činnosti pošty byla tedy ukončena.

 

ČTÚ zveřejnil Výroční zprávu za rok 2013


Český telekomunikační úřad zveřejnil v minulých dnech svou „Výroční zprávu za rok 2013.“ Sběratelskou veřejnost bude jistě zajímat rozbor a údaje týkající se poštovního provozu, i když je této problematice věnována malá část. Tabulky s údaji jsou samovysvětlující.

 

První rok liberalizace poštovního trhu v Česku (2013)


Rok 2013 byl prvním rokem plně liberalizovaného poštovního trhu v České republice. Stalo se tak na základě zákona 221/2012Sb., CTUkterý od 1.1.2013 zrušil monopol České pošty s. p. na dodání písemností do hmotnosti 50g za cenu nižší než 18 Kč a otevřel tento segment trhu i alternativním provozovatelům vedle státní České pošty. Podnikatele v oblasti poštovních služeb eviduje Český telekomunikační úřad, který na podkladě ohlášky registruje a následně zveřejňuje na svých stránkách tyto podnikatele (www.ctu.cz).

V loňském roce bylo zaregistrováno celkem 16 podnikatelů v tomto oboru (2 z nich později ve stejném roce ukončili svou činnost v tomto podnikání).

 
Připravované aukce najdete ve filatelistických jednohubkách
This is default text for notification bar