Tag Archives: Úvodníky

Úvodník roku 2016


Šestka v letopočtu, kterou začínáme psát, nám sběratelům specializovaných oborů přinese několik vysoce významných výročí, které jsou v naší historii zapsané zlatým písmem. Na úvod se zmiňuji o třech významem důležitých, poté se dotýkám dalších stejně zajímavých:

 

Úvodník roku 2015


Rok 2014 skončil. Rozloučil jsem se s ním v příspěvku Glosy 2014. Nemám v úmyslu jej dále dlouze hodnotit. Skutečnost, zda obohatil naše členy a příznivce informacemi, aktualitami či údaji v rozsáhlejších a širších příspěvcích a článcích ve vztahu ke specializovaným oborům a poštovním známkám či celinám, nechť posoudí každý z nás. Snažili jsme se dotknout řady zajímavých témat.

 

Úvodník roku 2014


ROK 2014


Rok 2013 se odebral do historie a my si budeme zvykat na vročení „14“ v našem letopočtu. Budeme žít naše životy se všemi radostmi, ale i starostmi. Budeme se věnovat i našim zálibám, poštovním známkám, celinám, specializovaným oborům, poštovní historii, poštovní současnosti. Určitě si kromě dalších výročí, které spadají pod tento rok, připomeneme i výročí, které se zapsalo do historie lidstva svou hrůzou, lidskými tragédiemi, nesmírnými škodami, ztrátami na životech, šíleným rozvratem společnosti a rodin: dne 28.července 1914 vypukla I. světová válka, která skončila 11.listopadu 1918. Příčinami byla snaha o nové rozdělení světa, politicko-mocenské, strategické snahy, obchodní zájmy. Záminkou byl atentát na rakousko-uherského následníka trůnu arcivévody Františka Ferdinanda a jeho ženy v Sarajevu, hlavním městě rakousko – uherské provincie Bosny.


 
Dnes (tedy 20.1.2022) je emisní den
This is default text for notification bar