106. výstavka v budově Hlavní pošty Praha 1 – 10.10.2018


Ve středu 10.10.2018 se v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou) konala 106. výstavka přípravy tisku vydaných poštovních známek a dopisnice, kterou uspořádalo samostatné oddělení známkové tvorby České pošty, s.p. Jednalo se jednak o emisi „Národní zemědělské muzeum – 100. výročí založení“, vydanou 19.9.2018 (v ten den se výstavka nekonala), a dále o emise „Boj o českou státnost 2018 – příležitostný aršík“ a „200. výročí Národního muzea v Praze“ (poštovní známka České republiky s katalogovým číslem 1000). Dále se výstavka týkala i příležitostné dopisnice „100. výročí ČTK“.

Na výstavce jsme si mohli prohlédnout výtvarné návrhy uvedených emisí, vč. FDC, a zmíněné dopisnice. U jednotlivých emisí byly podle způsobu tisku známek a FDC dále vystaveny rytecké rozkresby, rytecké destičky, otisky rytin, nátisky s imprimatur a finální produkty (FDC). Na připojených fotografiích je zachycena jednak výstavka (snímky jsou pořizovány přes skla bývalé prodejny) a jednak zahájení výstavky – představení nových známek a dopisnice s účastí pracovníků samostatného oddělení známkové tvorby České pošty, s.p., autorů výtvarných návrhů a rytin a dalších pozvaných hostů.

Fotografie a skeny pořídil a příspěvek zpracoval Ing. Pravoslav Kukačka


Kompletní fotogalerii si můžete stáhnout ve formátu ZIP:


Zahájení

Národ. zemědě. muzeum

Boj o čes. státnost 2018

200. výročí Národ. muzea v Praze

100. výročí ČTK

obálka ZT, PLZ č. 87

Účastníci výstavky obrželi obálky oddělení známkové tvorby nového typu (od 8.8.2018), kde namísto slepotisku je v levé dolní části obálky digitální tisk nového motivu dle návrhu Zdeňka Netopila (viz dále připojené skeny).

Za zmínku rovněž stojí, že dne 10.10.2018 byl vydán také pamětní list PLZ č. 87 – „1000. česká poštovní známka“ (200. výročí Národního muzea v Praze) s pamětním razítkem dosud neobvyklého výtvarného provedení – viz další připojený sken a příspěvek na našich webových stránkách.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Den české filatelie v Poštovním muzeu v Praze - 14.12.2023 ( 9 - 17 hod. )
This is default text for notification bar