127. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p., 11.3.2020 bez společenské části


Na základě zhodnocení aktuální virové epidemie a obecně známých doporučení zrušila Česká pošta, s.p., zastoupená v tomto případě oddělením Známková tvorba, pořádání pravidelné společenské akce a autogramiády v rámci výstavky podkladů pro tisk poštovních známek, vydávaných 11.3.2020, instalované v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1. Výstavka byla přístupná jednotlivým návštěvníkům k samostatné prohlídce v mimořádném čase od 10 do 16 hodin.

Vystavené exponáty představovaly přípravu vydání a tisk poštovní známky „Hrad Kašperk“ (autor výtvarného návrhu emise: Adolf Absolon, autor rytiny pro FDC: Martin Srb), příležitostného aršíku „Josef Gočár a architektura Hradce Králové“ (autor výtvarného návrhu: Jan Kavan, autor liniové kresby pro známku 45 Kč a rytiny pro dvě FDC: Václav Fajt) a dvou známek emise „Zpěvní ptáci v našem okolí: Pěnkavovití, Sýkorovití“ (autoři výtvarných návrhů: Jaromír a Libuše Knotkovi). Návštěvníci si tedy mohli individuálně prohlédnout výtvarné návrhy emisí, rytecké rozkresby, nátisky archů a FDC s imprimatur, rytecké destičky pro tisk FDC ocelotiskem z plochých desek i vydané FDC (exponáty jsou zachyceny v připojené fotogalerii, kterou pořídil Ing. Tomáš Chudoba).

Dopisnice PHILATELIA München 2020 (výtvarný návrh: Jiří Slíva) s přítiskem PostFila s písmenem „E“, vydaná již 6.3.2020, nebyla vystavena.

V Prodejně Známkové tvorby (přepážka č. 30 v přepážkové hale pošty Praha 1) byly pro filatelisty k dispozici obálky, které známe i z předchozích výstavek, ovšem tentokrát s mimořádným kašetem s textem VÝSTAVKY ZT / OD 8. 3. 2020 / DO ODVOLÁNÍ ZRUŠENY v červené barvě. Podrobnější informace na tomto odkazu.

Vzhledem k trvající epidemické situaci a k vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky se dá předpokládat, že i další, již 128. výstavka známkové tvorby bude dne 25.3.2020 instalována a návštěvníkům přístupna obdobným způsobem (dle emisního plánu má být ten den vydána výplatní samolepicí známka „Včela medonosná“).

Fotoreportáž pořídil Ing. Tomáš Chudoba.

Autor textu příspěvku: Ing. Pravoslav Kukačka


Hrad Kašperk

Josef Gočár a architektura Hradce Králové

Zpěvní ptáci v našem okolí: Pěnkavovití, Sýkorovití

Obálka Známkové tvorby


Kdy bude 128. výstavka odboru známkové tvorby České pošty? (bez společenské části)

Další výstavka proběhne 25. března 2020

  • Včela medonosná

DLE SDĚLENÍ ODDĚLENÍ ZNÁMKOVÉ TVORBY ČESKÉ POŠTY, S.P., NEBUDE V EMISNÍ DEN 25. BŘEZNA 2020 VÝSTAVKA PŘÍPRAVY TISKU VYDÁVANÉ ZNÁMKY A DOPISNIC INSTALOVÁNA (ANI TZV. PASIVNÍ K INDIVIDUÁLNÍ PROHLÍDCE).


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nové vlastní známky - Chameleon ČSOB - 8.12.2022
This is default text for notification bar