Sběratelský úlovek


Dlouholetému sběrateli výplatních otisků Josefu Padrtovi z Ostravy – Poruby se podařil sběratelský úlovek, který zcela jistě tvoří jeden z malých šperků jeho sbírky. Získal souběžné výplatní otisky dvou různých strojů jednoho uživatele – Fakultní nemocnice Ostrava ze stejného dne 20.4.2017.


Otisk v červené barvě je produktem digitálního výplatního stroje Frama (model Sensonic). Pozná se podle velmi vysokých číslic ve výplatním razítku obdélníkového tvaru (vnější velikost 24×29 mm). Tento otisk má větší název státu a hodnota je šestimístná.

Otisk v modré barvě zhotovil digitální výplatní stroj Neopost (komerční-firemní licence 87).


K této informaci dodávám, že podobných případů souběžných výplatních strojů u jednoho subjektu se najde v současnosti více. Sběratelé by měli proto zbystřit. Pokud se specializují na výplatní otisky, určitě by měli zapátrat, zda jeden uživatel výplatních otisků nepoužívá několik výplatních strojů ve stejném období.

Těšíme se na další zajímavosti nejen od přítele J. Padrty, ale i od ostatních sběratelů.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Poštovní rekordy

Nejvýše položenou poštovní služebnou u nás je poštovna na Sněžce ve výši 1600 m. Nejvýše položená pošta je v Kvildě...

Ceny FEPA 2016 (2)

Federace evropských svazů (FEPA – Federation of European Philatelic Associations) je evropskou institucí, která sdružuje 43 evropských filatelistických svazů (www.fepanews.com)....

Speciální webové stránky pro APOST, R-nálepky a příležitostná razítka

Vážení přátelé, sběratelé specializovaných oborů, jak jistě víte, naše webové stránky SPECIAL, spuštěné 1.6.2017, se věnují problematice příležitostných R-nálepek a cenných nálepek APOST...

Zavřít