Fotogalerie z klubového odpoledne – 5.3.2015


Ve čtvrtek 5.3.2015 jsme se opět sešli na dalším pravidelném klubovém odpoledni. V úvodu našeho setkání hovořil jednatel Ing. Pravoslav Kukačka k chystaným změnám ve SČF (nové stanovy, valná hromada SČF a další informace). Poté jsme se již soustředili na přednášku PhDr. Jana Galušky – na téma „Poštovní historie – neoddělitelná součást historie země“. Průběh setkání zaznamenal jako vždy náš dvorní fotograf Tomáš Chudoba. 

2 Responses to Fotogalerie z klubového odpoledne – 5.3.2015

 1. Pravoslav Kukačka napsal:

  Vážení přátelé,

  pro ty naše členy a přátele klubu, kteří nemohli včerejší přenášku Dr. Jana Galušky vyslechnout, bych chtěl poznamenat, že se jednalo opět o jednu vynikající přednášku, na kterou se nezapomíná. Dr. Galuška ve svém vystoupení v podstatě shrnul dějiny i současnost poštovnictví na pozadí obecné historie i běžného života lidí. Historická fakta jsme od tak renomovaného lektora víceméně očekávali, ale naprostým překvapením, alespoň pro mě, bylo dotažení souvislostí k praktickým postřehům přes jednotlivá staletí až do dnešní doby, kdy se s takovou rychlostí mění možnosti a způsoby komunikace mezi lidmi a kdy poštu vytlačují informační technologie. Zaujaly mě informace o pracech dalších soudobých poštovních historiků i odborníků přes informatiku, jakož i pobavily a vedly k zamyšlení postřehy lektora o způsobu života dnešních mladých lidí a dětí. Je to pro nás snad i varování a poučení, abychom si vážili vedle všech krás i vymožeností světa také běžných věcí, běžného způsobu života a soudobého postavení pošty.

  Dlouhodobého přátelství a spolupráce Dr. Galušky s naším klubem si velmi vážíme a budeme se těšit na další příležitosti setkávání a poučení. Ve dnešní ranní e-mailové korespondenci se mi dostalo od Dr. Galušky ujištění, že věří, že se bude nadále scházet se členy našeho klubu a že se budeme moci společně věnovat našemu velkému tématu – poštovní historii. Poděkoval za ocenění jeho vystoupení a je rád, že se jeho přednáška posluchačům líbila.

  Chtěl bych ještě na tomto místě vyjádřit za výbor klubu díky panu Tomášovi Chudobovi za skvěle zachycenou fotografickou reportáž a našemu webmasterovi Jirkovi Markovi za zařazení fotografií na naše klubové stránky. Zbývá jen ještě omluvit předsedu našeho klubu Ivana Leiše, který je v těchto dnech pracovně v zahraničí.

  Pravoslav Kukačka, jednatel Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha

   
 2. Ivan Leis napsal:

  I já bych rád poděkoval dr. Janu Galuškovi za jeho dlouholetou přízeň a výraznou podporu. Krom jiného byl dr. Miroslavu Bouškovi a mne nápomocen za Poštovní muzeum v 70. letech při našem nadlidském úkolu vydupat výplatní otisky z prachu filatelistického zapomnění a vytvořit jejich katalog. Je mi líto, že jsem se včerejší přednášky nemohl zúčastnit. Duchem jsem byl však přítomen.

  Ještě jednou díky , dr. Jene Galuško. Jsem rád, ze jste stále pevnou součástí poštovné historické obce. Hezké dny a pevné zdraví.
  Píšu z iPadu, prosím omluvte chyby. Všem hezký den a radost nad sbírkami poštovní historie a rozšířené verze sběratelství – specializovaných oborů.
  I.L.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

20.5.2022 - Světový den včel - modrý výplatní otisk - pošta Praha 1
This is default text for notification bar