GERD EICH zesnul


Před loňskými vánocemi nás dostihla smutná zpráva. Zemřel Gerd Eich (7.6.1942 – 14.12.2014), významný německý sběratel a publicista z oblasti výplatních otisků, které sbíral krom jiných specialit zejména výplatní otisky Německa převážnou část svého aktivního života. Sběratelům zanechal rozsáhlé dílo – zejména katalogy a příručky německých výplatních otisků. S některými publikacemi mu pomáhal další titán světa výplatních otisků Heiner Dürst z Rüschlikonu. Svou důslednou a precizní prací nám zanechal vynikající dílo typologických a ilustračních katalogů. Vzpomínám na čilou korespondenci zejména v 70. – 90. letech, kdy jsme zakládali sekci výplatních otisků KPHC a Stolní společnost sběratelů výplatních otisků.

EICH EICH_01

Společně s dalším sběratelem Otto Gleixnerem nám byl nápomocen radou a zkušenostmi. V paměti mi zůstalo jeho heslo „Dobrá věc potřebuje čas“. Tu jsem si připomínal, když jsem tvořil s dalšími kolegy či sám československé a české katalogy, či pracoval na zpravodajích výplatních otisků a poštovní historie. K této větě vždy přidával „a co teprve, když se dílo podaří …“. Filatelistické a poštovně historické společnosti, badatelské skupiny či pracovní entity německých filatelistů jej v jeho záslužné činnosti podporovaly. Za všechny jmenuji alespoň „Poststempelgilde Rhein-Donau“ či „Forschungsgemeinschaft Deutsche Post – und Absenderfreistempel e.V.“.

EICH_03 EICH_02

Do dneška jsou jeho příručky a katalogy zdrojem poučení a perfektních informací.

Milý Gerde Eichu, přeji Ti, aby ses dostal v nebi do společnosti dalších výplatních otiskářů, kteří již nejsou mezi námi.

Zasloužíš si to za vše, co jsi pro německé a světové sběratele učinil.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Den české filatelie v Poštovním muzeu v Praze - 14.12.2023 ( 9 - 17 hod. )
This is default text for notification bar