Krása motocyklů – zámek Brno Řečkovice


Při příležitosti konání Výstavy historických motocyklů a poštovních známek „Krása motocyklů“, kterou pořádá Moravské zemské muzeum ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy na zámku v Brně Řečkovicích v době od 13. do 22.9.2013, připravila Česká pošta Region JM v zásadě čtyři filatelistické zajímavosti.


  • Jednak to bude ruční Příležitostné poštovní razítko s textem: „Řečkovice 2013 – Výstava historických motocyklů a poštovních známek – Brno 21“. Na razítku je vyobrazení motocyklu Čechie. (Razítko bude používáno v den vernisáže na Příležitostné přepážce, následně po dobu konání výstavy na Poště Brno 21.)

  • Druhou specialitou je Pamětní list, který je ozdoben zcela tematicky příhodnou známkou z dílny pana Václava Zapadlíka – Motocykl Čechie 33 – Böhmerland. Tento Pamětní list je vydán v počtu 300 číslovaných kusů, prodejní cena je 30 Kč. (Pamětní list bude v prodeji na Příležitostné přepážce a Poště Brno 21.)

  • Do třetice Region JM připravil R-nálepky s čárovým kódem s textem „13.-22.9.2013 Výstava historických motocyklů a poštovních známek – Krása motocyklů“. (Tyto R-nálepky budou používány v den vernisáže na Příležitostné přepážce, následně po dobu konání výstavy na Poště Brno 21.)

  • Konečně Region JM zajistí na zámku v Brně Řečkovicích v den vernisáže výstavy, tedy dne 13.9.2013 v čase od 15,00 do 20,00 hod. Příležitostnou poštovní přepážku. Jejím specifikem bude on-line datové připojení do datové sítě České pošty, což obsluze umožní například přímé odbavování doporučených zásilek pod hlavičkou Pošty Brno 21. Toto specifikum bude rovněž zachyceno v tisku tzv. Cenné nálepky s textem „Brno 21 Pošta on-line“ a potiskem obálky s textem „První regionální „Příležitostná přepážka s on-line datovým připojením“

BRNO21_A BRNO21_B

Apostová nálepka je jen orientační a otisk razítka bude u obou materiálů přes známku.

Případní zájemci si pamětní list i obálku mohou zakoupit přímov Brně – Řečkovicích na příležitostné přepážce.

Prodejna známkové tvorby prodej ani distribuci nezajišťuje!!!!


Česká pošta, s.p. Region JM se těší na shledanou ať již přímo

na výstavě Krása motocyklů nebo na provozovně pošty Brno 21.


 
Příležitostné razítko – 100 let organizované filatelie na Klatovsku (3. - 8.10.2022)
This is default text for notification bar