LEGIOVLAK od září na českých a slovenských kolejích


Počínaje zářím 2014 vyjede na české a slovenské železniční koleje replika legionářského vlaku a bude k vidění na kolejích obou států šest let do roku 2020, kdy si připomeneme sto let od odjezdu posledního legionáře z Ruska. Vyplývá to alespoň z předběžné informace zveřejněné na portálu NATOAKTUAL. Tento vlak známý z období bojů na Transsibiřské magistrále má připomenout slávu československých legionářů.

NATO_AKTUALReplika je přesnou kopií vlaku známého z Ruska a připomínkou  speciálního projektu LEGIE 100 (letos si připomeneme sté výročí od vzniku československých legií). U vzniku tohoto projektu stála Československá obec legionářská v úzké spolupráci s Českými drahami, Národním technickým muzeem a nadací Křídla na kolech.

Legiovlak jsme měli možnost již vidět loni na veletrhu obranných technologií IDET v Brně. Zatím bylo ke spatření jen několik vagonů, kromě jiného i vagon československé polní pošty a další specializované vagony. Na zmíněném portálu jsou uveřejněny ukázkové fotografie i z interiérů včetně pošty, kde vznikaly slavné a cenné celistvosti našich legionářů. Zde najdeme i krátkou historii vzniku a existence československých legionářů.

Podrobnější informace a fotografie LEGIOVLAKU si můžete prohlédnout zde.

Autor: Ivan Leiš


OBEC_LEGIONARSKA 100_LET_LEGII LOGO_CD NADACE_OKRIDLENE_KOLO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko – 100 let organizované filatelie na Klatovsku (3. - 8.10.2022)
This is default text for notification bar