NEOPOST byl první


Již několik měsíců se část sběratelů specializovaného oboru – výplatního otiskářství soustřeďuje na modré otisky, před nedávnem ještě nebývalé v našem poštovním provozu, a sleduje jejich utěšené přírůstky. Na našich stránkách lze sledovat nejen nové objevy těchto otisků, ale ve zvláštním okně můžeme vidět jejich souhrn. Zatím se jedná produkty digitálních výplatních strojů s nejmodernějšími technologickými parametry včetně široké škály on-line vymožeností, mezi ně patří například kromě jiného aktualizace poštovních sazeb, kreditování či změna loga.

První výplatní stroje této generace použité v českém poštovním provozu jsou výplatní stroje soustavy NEOPOST jako výrobce výplatních strojů. Rád bych doplnil, že u nás vyplácejí zásilky nejen výplatní stroje Neopost s otisky v modré barvě, ale též i výplatní stroje barvy červené. Ty jsou uvedeny v mém Katalogu výplatních otisků České republiky zavěšené na našem portálu v ilustrační části pod názvem Glosy II. Ty jsou stále u nás v provozu.

Firma Neopost S.A. je výrobcem výplatních strojů a zařízení pro podatelny. Byla založena v roce 1924 ve Velké Británii a do dneška prošla zajímavým více jak devadesátiletým vývojem, který přibližuji na následující kronice. Cesta byla dlouhá, ale provázená zdravou zkušeností a označena výraznými akvizicemi. Sídlo firmy je v Bagneux ve Francii. Vyrábí výplatní stroje pro poštovní účely, tiskařská řešení, různé druhy softwarů a on line služeb, kontroly dokumentů. Příjmy reinvestuje do výzkumu a rozvoje (4-5% příjmů). Neopost je v současnosti největší evropský výrobce a světově druhý největší zařízení pro podatelny. Světovým lídrem je firma Pitney-Bowes v USA.


Stručná kronika firmy NEOPOST


 • 1924 Firma NEOPOST Limited (Spojené království) založena

 • 1929 Firma SMS, Société des Machines Havas (Francie) založena

 • 1930 Firmu Neopost získala firma Roneo (Spojené království)

 • 1935 Vytvořilo se značkové jméno NEOPOST (Spojené království)

 • 1970 Firma C.G.E. získala firmu SMH-Adrex (Francie)

 • 1979 Firma C.G.E. získala firmu Friden (USA)

 • 1980 Firma C.G.E .získala firmy Roneo a Hadewe (Spojené království a Nizozemí)

 • 1981 Připojení k firmě Alcatel, pobočce C.G.E. (Francie)

 • 1992 Založena skupina NEOPOST

 • 1997 Skupina investorů ve spolupráci s vedením převzala Neopost

 • 1999 Neopost vstoupil na akciový trh (Premier Marché Euronext Paris – cena Euro 15,- za akcii)

 • 2002 Získány firmy Stielow a Ascom Hasler (Německo a Švýcarsko) a přichází se službou Postage-On-Call on-line postage meter reset)

 • 2003 NEOPOST dokončil integraci společností získaných v roce 2002, orpostil se od nepotřebných aktivit a posílil operační struktury

 • 2005 Získána firma BTA Digital Works, softwarová řešení

 • 2006 Posílen mezinárodní profil a zveřejněna identita se sloganem „Ceníme si vaší pošty“. Došlo k užšímu spojení se zákazníky Heslo zvýraznilo firemní misi a ambice.

 • 2007 Získána PFE, světový dodavatel vysokoobjemového zpracovatele korespondence a majitele systému Valipost

 • 2008 Získána firma RENA a její adresní systémy a technologie NBG-ID a RFID

 • 2009 Neopost rozšířil své pozice ve Skandinávii získání firem Kontur Documents systems (Švédsko) a Scani (Dánsko)

 • 2012 Neopost získal GMC Software Technology, vedoucí firma na trhu zákaznických komunikací

 • 2013 Neopost získal DMTI Spatial (Kanada)

 • 2014 Získána firma ProShip (ex SPSI), poskytovatele řešení vysokoobjemových dodávek zásilek


EVROFIN zastupuje NEOPOST v České republice a na Slovensku


logo_evrofinFirma Evrofin spol. s r.o. v Ústí nad Labem (firemní ústředí) s pobočkami v Dobrovicích, Praze, Brně a Bratislavě zajišťuje v České republice a na Slovensko zajišťuje pro NEOPOST obchodní a servisní síť. Úzce spolupracuje s partnery firmou PSV Dvořák v Brně a PSVP Slovakia spol. s r.o. a MAILTEC SLOVAKIA spol. s r.o. v Bratislavě. Její náplní jsou výplatní stroje, obálkovací stroje, skenery, skartovací stroje, bankovní techniky, speciální tisková řešení, tiskárny adres, otevírače dopisů, bezobálková technologie a další. Pokud se týče výplatních strojů (firma nazývá tyto stroje frankovacími) v současnosti se u nás tato firma soustřeďuje na prodej nízkoobjemových (Neopost IS-350), středněobjemových (Neopost IS-420 a IS-440) a vysokoobjemových (Neopost IS-480 a IJ-110).

Výběr instalací v České republice (zdroj: http://www.evrofin.eu/cz/reference/)Podotýkám, že v některých materiálech firmy NEOPOST se IS-480 řadí mezi středněobjemové a ve světě se mezi vysokoobjemové řadí modely IS-5000 a IS-6000, které se u nás ještě v nabídce neobjevují. Řada IJ dle údajů firmy Neopost (od čísel 25 do 110 a číslo 15K se už nevyrábí).

reference_SKPro orientaci uvádím počty možných zpracovatelných obálek za minutu u jednotlivých modelů (uvedeno v závorce), které jsou u nás na trhu: IS-350 (40), IS-420 (65), IS-440 (95), IS-480 (150), IJ-110 (250).

K článku připojuji firemní přehled instalací firmy Evrofin v Čechách a na Slovensku (zde výběr ze 3000 instalací). Sběratele upozorňuji, že ne všechny instalace mají výplatní stroje. Sloganem firmy Evrofin je „Technologie a služby pro vaše dokumenty“. Zároveň zveřejňuji i reklamní texty amerických a anglických firem, které výplatní stroje firmy Neopost prodávají.

O firmě Neopost a jejich systémech by se toho dalo napsat více jako například v USA uvedených „Neopost Webenabled Stamps“ (Výplatní otisky Neopost vytvořitelné přes web) – samoobslužných prodejních systémech výplatních otisků tzv. kiosků (vytvořeno Neopost Online a Northrop Grumman) a další věcech.

Soustředil jsem se hlavně na naši oblast, zámoří je přece jen někde jinde …

Zdroje:

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Fotogalerie z klubového odpoledne – 1.10.2015

Dne 1.10.2015 proběhla v Domě Portus další přednáška 36. cyklu. Přednášející, Ing. Jiří Sedlák - místopředseda SČF, přítomné seznámil s tím, jak...

Chomutov 2015 – filatelistická výstava (tečka na závěr)

Tečka na závěr  

Společnost sběratelů celin – 59. setkání

V sobotu 17.10.2015 od 9 do 12 hod. se bude konat podzimní 59. setkání členů a přátel Společnosti sběratelů celin...

Zavřít