Nové vlastní známky: BECHEROVKA – ZIMA 2019


Datum vydání: 16. 10. 2019


BECHEROVKA – ZIMA 2019

VZ TL 0095

Nominální hodnota známky: ‘A’ – 19 Kč
Orientace známek: 25 známek (25 známek na výšku)
Nominální hodnota VZ TL: 475 Kč
Autor známek: Story TLRS s.r.o.
Náklad VZ TL: 400 ks, VZ: 10 000 ks
Informace o prodeji: známky nejsou předmětem prodeje.

Zdroj 1: @EXPONET.BLOGSPOT

Zdroj 2: @Česká pošta, s.p.


 

2 Responses to Nové vlastní známky: BECHEROVKA – ZIMA 2019

 1. Becherovka zima 2019 napsal:

  Dobrý den, jak mohu známky získat? Jsem sběratel Becherovky a věcí s ní společných. Miloš Poslušný, Kvasiny

   
  • Pravoslav Kukačka napsal:

   Vážený pane Poslušný,

   děkujeme Vám za zájem o naše klubové internetové stránky. Na Vaši otázku nemůže webmaster ani klub jasně odpovědět, protože by měla být určena někomu jinému. V případě Vašeho vážného sběratelského zájmu je třeba, abyste si sám zjistil další souvislosti.

   Česká pošta věnuje vlastním známkám část svých internetových stránek, a to na adrese https://www.ceskaposta.cz/vlastni-znamka. Zde jsou např. informace, co jsou vlastní známky, tiskové listy vlastních známek a známkové sešitky (https://www.ceskaposta.cz/vlastni-znamka/co-je-vlastni-znamka-popis), postup pro objednání, ceník vlastních známek, formuláře, makety, obchodní podmínky a přehled vydaných vlastních známek na základě individuálních zakázek privátních subjektů.

   Důležité jsou “Obchodní podmínky pro prodej Vlastních známek”, které m.j. obsahují detailní ustanovení o výše uvedeném přehledu vydaných vlastních známek na internetových stránkách České pošty, včetně náhledů každé vlastní známky a celých tiskových listů nebo známkových sešitků. Objednatel vlastních známek má právo (tedy může a nemusí) požádat Českou poštu o uvedení svých kontaktních údajů a informace o případné možnosti prodeje vlastních známek v tomto přehledu. Z charakteru vlastních známek a z obchodních podmínek vyplývá, že celý náklad vlastních známek je majetkem jejich objednatele – kupujícího. Česká pošta si jen vyhrazuje právo archivovat několik kusů tiskových listů nebo známkvých sešitků kupujícího pro muzejní, vědecké a badatelské účely. Vlastní známky vydané na základě individuálních zakázek privátních subjektů tedy neprodává.

   Pokud jde o vlastní známky “Becherovka – lahev”, resp. tiskové listy “BECHEROVKA – ZIMA 2019” (vydání: 16.10.2019), z přehledu vlastních známek (https://www.ceskaposta.cz/sluzby/filatelie-a-postfila/vlastni-znamky/prehled-vlastnich-znamek) vyplývá, že “známky nejsou předmětem prodeje” (to už obsahuje náš příspěvek). Kontaktní údaje na objednatele těchto vlastních známek nejsou v přehledu na stránkách České pošty uvedeny (objednatel si to patrně nepřál). Lze se domnívat, že budou použity pro vyplácení poštovních zásilek a k propagačním účelům. Pokud jste sběratelem všeho, co se týká Becherovky, tak jistě znáte obchodní firmu a sídlo výrobce tohoto nápoje …

   Pravoslav Kukačka, jednatel Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..