Nový příležitostný motiv ve výplatním stroji NEOPOST na poště Praha 1 – 11.11.2022 (aktualizace)


Aktualizace 19.11.2022


Dne 11.11.2022 používala pošta Praha 1 příležitostný motiv (digitální štoček) 5 cenných olympijských kovů – Květa Jeriová-Pecková a Zdeněk Pecka – nejúspěšnější sportovní pár současnosti v elektronickém výplatním stroji NEOPOST.

Na připojeném obrázku je sken modrého výplatního otisku.


Aktualizace 3.11.2022


Na základě informace výboru spolku Olympsport ČR sdělujeme, že Olympsport zadal přípravu a používání příležitostného motivu (digitálního štočku) Květa Jeriová-Pecková a Zdeněk Pecka – nejúspěšnější sportovní pár současnosti do elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Praha 1, který bude používán 11.11.2022 (pátek).

Grafický návrh příležitostného motivu,
jehož autorem je Ing. Jan Petrás, vidíte na připojeném obrázku.

Manželé Peckovi jsou v současnosti náš nejúspěšnější sportovní pár, co se týká počtu získaných olympijských medailí. Květoslava „Květa“ Jeriová-Pecková (známější pod zkráceným jménem Květa) byla v éře Československa naší nejúspěšnější běžkyní na lyžích. Na ZOH 1980 v Lake Placid získala naši jedinou medaili, bronzovou, v běhu na 5 km. O čtyři roky později na ZOH 1984 v Sarajevu dokázala bronzovou medaili obhájit a navíc jako finišmanka naší ženské štafety měla velký podíl na zisku stříbrné medaile. Z mistrovství světa 1982 ve Falunu má bronzovou medaili z běhu na 10 km.

Její manžel Zdeněk Pecka získal dvě bronzové medaile ve veslování. První na OH 1976 v Montrealu s párovou čtyřkou ve složení Jaroslav Hellebrand, Vladek Lacina, Zdeněk Pecka, Václav Vochoska. S posledně jmenovaným, Václavem Vochoskou, vybojovali na dalších OH 1980 v Moskvě na dvojskifu třetí místo. Ve své sbírce má dalších pět cenných kovů z mistrovství světa (3 stříbrné a 2 bronzové medaile).

Modré výplatní otisky s tímto příležitostným motivem bude moci veřejnost získat na listovní zásilky podané u pošty Praha 1 (Jindřišská 14) v uvedený den v otevíracích hodinách přepážkové haly pošty.

Bude se tak jednat již o 40. příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.

Přehled všech příležitostných modrých výplatních otisků licence L97 najdete na tomto odkazu

Z podkladů Olympsportu zpracoval: Ing. Pravoslav Kukačka 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko – Fauna třetihor - 24.3.2023
This is default text for notification bar