POŠTOVNÍ KURÝR aneb KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ


001aNyní z jiného soudku, i když …… ? Na obchodních pultech se před časem objevila stolní hra pod názvem „POŠTOVNÍ KURÝR“ (v německém originále „Thurn und Taxis“), která má003a úzký vztah k poštovnímu provozu a poštovní historii. Ten, koho už omrzí vysedávání nad alby se známkami či probírání a studium celistvostí s razítky, nálepkami či výplatními otisky, jistě tuto hru pro chvíle volna a uvolnění uvítá. Hra je určena pro 2 – 4 hráče věkově od deseti let plus. Hodinka stačí na cesty německými, českými a polskými městy. Hra autorů Karen a Andrease Seyfarthových má za cíl vybudovat svou poštovní společnost. Hráči se snaží postavit domy v co největším počtu měst, získat kočáry a nasbírat bonusy. Nositelem copyrightu je firma Hans im Glück Verlags-GmbH, výhradní zastoupení pro ČR a SR má firma MindOK Praha 10, @mindok.cz. O hře se můžete dozvědět též více na portálu @hrajeme.cz. Hra obdržela od kritiků v roce 2006 „Cenu roku“. K této upoutávce přikládám vrchní část obalu a ukázku z průvodního slova Petera Styry, z Muzea a archivu Thurn – Taxis v Řezně na vloženém letáku.

Úvodem k jeho slovům o rodině Thurn – Taxisů na zmíněném letáků je i citace kněžny Glorie z rodu Thurn – Taxis:

[stextbox id=“info“]

„Nejzajímavějším poznatkem o rodině Thurn – Taxisů pro mě je, že svůj společenský vzestup nezaložili na vojenských konfliktech ani na sňatkové politice, nýbrž na službách lidstvu – ať už císaři, zemským pánům nebo poddaným.“

[/stextbox]

Pokud se rozhodnete tuto hru opatřit, přeji hodně radosti nad hracím plánem potažmo na evropských cestách v poštovním kočáře.

Podrobnější informace o historii rodu Turn – Taxisů naleznete na stránkách zámku Loučeň zde.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar