Poštovní známky ke Světové výstavě v New Yorku 2016


NY_2016_VYSTAVAVe dnech 28. 5. – 4. 6. 2016 se v Jacob Javits Convention Center v New Yorku bude konat Světová výstava poštovních známek New York 2016, na které pořadatelé očekávají 250.000 návštěvníků. Americká poštovní správa vydala k této výstavě 2 samolepící poštovní známky v amerických národních barvách (modrá a červená) v aršíku v počtu 20 (10 modrých, 10 červených). Návrháři známek byli inspirováni novinovými známkami z roku 1865 a použili podobné motivy a ornamenty.

NY_2016Barvy a motivy mají připomínat místo konání výstavy – USA. Ve středovém kruhu známky je hvězda, název výstavy a místo konání. Aršík má i reklamní slogan „JOIN US FOR A WONDERFUL WEEK AT WORLD STAMP SHOW – NY 2016″. Text na reverzní straně přináší podrobnosti o výstavě.

Výstava pokračuje ve stoleté tradici mezinárodních filatelistických výstav, které se konají ve Spojených Státech. Plocha o výměře 300.000 čtverečních stop poskytne prostor pro 200 obchodníků a vystavené exponáty.

Vydané poštovní známky bude prodávat 50 poštovních úřadů. Autory těchto dvou známek jsou Antonio Alcalá (výtvarník) a Michael Dyer (rytec a návrhář aršíku). Tyto známky mají charkter tzv. ForeverRstamps. Tyto známky v této kategorii mají stejnou hodnotu jako běžné známky první třídy (First Class Mail) pro tarif jedné unce.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
130 let pohlednice s ilustrovanou přední stranou

Letošního 1. ledna jsme si připomněli 130 let od povolení rakousko-uherských úřadů oficiálně tisknout a užívat v poštovním provozu pohlednice...

Pozvánka odboru známkové tvorby České pošty, s.p. – 2.9.2015

Srdečně Vás zveme na 62. výstavku odboru známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání poštovních...

Postřehy z prázdninových cest

Tam, kde se poštovní schránky rozrůstají  

Zavřít