Veletrh Sběratel 2017 (aktuality)


Aktuality 27.8.2017


V dolní části příspěvku najdete připravované příležitostné dopisnice a také aktualizovaný doprovodný program Veletrhu Sběratel 2017.


Aktuality 4.8.2017


20. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel 2017 otevře své brány na začátku září 2017. Přinášíme vám informace o doprovodném programu veletrhu.


SBERATEL8.- 9. září 2017

Výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech

otevírací doba:

pátek: 10 – 18 hod

sobota: 10 – 17 hod.

Podrobnější informace o doprovodném programu veletrhu najdete zde


Stručný doprovodný program veletrhu na jednotlivé dny

8. září 2017 (aktuality)

 • 11:00 hod. – Slavnostní zahájení 1. Česko – německé výstavy v Praze „Praga Piccola“ za účasti výstavní jury v čele s předsedou Svazu českých filatelistů Waltrem Müllerem. (Podium před stánkem České pošty)

 • 13:30 hod. – Vydavatelství Aladin Agency uvede na veletrhu publikaci Richarda Jana Honse – Atlas našich hornin. Do atlasu autor zahrnul 121 hornin z České republiky.

 • 13:30 hod. –  Křest nové investiční mince Český lev.

 • 14:00 hod. – Česká pošta představí na veletrhu Sběratel nový známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.“ Akce bude spojena s autogramiádou jeho tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba. Manželé Knotkovi jsou také autory poštovní známky „Korunovační klenoty“, která je jedním z leitmotivů reklamní kampaně letošního veletrhu Sběratel a novou poštovní známku „Mauritius v Česku“, jež vychází u příležitosti 170. výročí vydání nejslavnější známky světa.

 • 15:00 hod. – Uvedení nové poštovní známky České pošty s motivem historické plynové lampy, jež připomíná  170 let veřejného plynového osvětlení ulic. 

 • 15:30 hod. – Výtvarník Roman Sedlák, autor dopisnice s nostalgickým motivem ve stylu art deco 20. let, kterou vydává u příležitosti filatelistické výstavy Praga Piccola Česká pošta, bude křtít a následně podepisovat své dílo.

 • Praga Piccola – 1. česko – německá filatelistická výstava bude provázet veletrh Sběratel po oba dva dny. Účastní se jí vystavovatelé z České republiky, Německa a Slovenska, kteří se na ní mohou kvalifikovat na prestižní světovou filatelistickou výstavu Praga 2018, jež proběhne od 15. do 18. srpna 2018 v Praze.

9. září 2017 (aktuality)

 • 11:00 – 13:00 hod. – Každoroční setkání Postcrosserů

 • 13:00 – 15:30 hod. – Setkání klubu sběratelů známkových zemí Geophila. GEOGRAFILATELIE představuje moderní sběratelský směr, zaměřený na sbírání známek a celistvostí jednotlivých známkových území, nazývaných též ne zcela přesně „známkové země“ (ZZ). Jedná se tedy o sběratelský směr, v němž je prvotní vazba mezi poštovní známkou a územím, pro které byla vydána a na kterém sloužila k úhradě poplatku za přepravu zásilek.

 • 14:00 hod. – Veletrh Sběratel popřeje k sedmdesátým narozeninám herci Arnoldu Schwarzeneggerovi! A to vydáním oficiální dopisnice České pošty s motivem plakátu k filmu Terminátor 2. Dopisnice bude v prodeji na stánku České pošty. K dispozici bude také příležitostné razítko vydané k této události.

 • 15:30 hod. – Encyklopedii drahých kamenů představí dlouholetý vystavovatel a partner veletrhu Sběratel v oblasti oceňování minerálů a drahých kamenů Karel Mařík.

 • Všem sběratelům a fandům vinylových desek je určena akce Vinyl & Stereo Expo, která proběhne v sobotu 9. září ve foyer výstaviště PVA EXPO. Vystavovatelé z České republiky i ze zahraničí zde nabídnou stovky gramodesek různých žánrů z celého světa.

 • Praga Piccola – 1. česko – německá filatelistická výstava bude provázet veletrh Sběratel po oba dva dny. Účastní se jí vystavovatelé z České republiky, Německa a Slovenska, kteří se na ní mohou kvalifikovat na prestižní světovou filatelistickou výstavu Praga 2018, jež proběhne od 15. do 18. srpna 2018 v Praze.

Příležitostná razítka

Připravovaná příležitostná razítka

Zdroj: @Veletrh Sběratel

Připravované příležitostné dopisnice (aktuality)

Zdroj: @Veletrh Sběratel

a @Česká pošty s.p.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Den české filatelie v Poštovním muzeu v Praze - 14.12.2023 ( 9 - 17 hod. )
This is default text for notification bar