Zajímavosti současného poštovního provozu


Poštovní provoz přináší zajímavosti každý den, každou hodinu, každou minutu. Zvláště v období změn, které prožíváme. Přítel Jindřich Šimůnek mi zaslal zajímavou a úhlednou celistvost, která dokumentuje zaslání DR (balík do ruky) s dobírkovou nálepkou a s oficiální reklamní nálepkou České pošty „Hrajte s balíky České pošty o 50.000 Kč“.

ZAJIMAVA_CELISTVOST

Vzhledem k tomu, že se jedná o oficiální znaky jednoho z provozovatelů pošty, jedná se o součást celistvosti. Stane se též předmětem sběratelského zájmu specializovaných oborů tak jako ruční poznámky pošty, zálepky, kašety, přídavná razítka, různé nálepky, apod. které vznikly rukou poštovních zaměstnanců provozovatele dopravy pošty?

Čas ukáže, nicméně i toto patří do hledáčku zájemců o poštovní historii. Zcela jistě i tato celistvost by neměla jako další – možná nyní opomíjené a zítra hledané – uniknout pozornosti sběratelské obce.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Jan Werich – 110 let od narození

"Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být...

Fotogalerie z klubového odpoledne – 5.2.2015

Ve čtvrtek 5.2.2015 se poprvé v tomto roce uskutečnilo další pravidelné klubové odpoledne (lednový termín letos připadl na svátek). V...

Publikace „Pražské pošty – historie a současnost“ nabídnuta za sníženou cenu

V roce 2009 byla vydána zajímavá publikace, která potěšila zájemce o poštovní historii, filatelisty a milovníky pragenzií. Kniha autora Jiřího...

Zavřít