Zahájení prodeje Mezinárodní odpovědky typu „Istanbul“


Aktualizace 25.8.2017


Na základě rozhodnutí Světové poštovní unie budou uvedeny do prodeje nové mezinárodní odpovědky typu „Istanbul“. Prodej nových mezinárodních odpovědek „Istanbul“ bude na poštách zahájen dne 1. září 2017.

Prodej stávajících odpovědek typu „Doha“ bude ukončen ke dni 31. srpna 2017; souběh prodeje nových mezinárodních odpovědek „Istanbul“ a stávajících „Doha“ nebude možný.

Pošty budou provádět výměnu stávajících nepoužitých mezinárodních odpovědek typu „Doha“ od veřejnosti do 31. prosince 2017.

Zdroj: @EXPONET.BLOGSPOT


Aktualizace 28.6.2017


Před nedávnem jsme zveřejnili informaci o vydání nových Mezinárodních odpovědních kupónů CRI (mezinárodních odpovědek) dne 1.7.2017 (viz níže).

Nová mezinárodní odpovědka typu „CRI Istanbul“ bude i v Česku platit od 1.7.2017. Od této chvíle ji budou prodávat i všechny národní pošty Světové poštovní unie. V prodeji tak nahradí českou mezinárodní odpovědku „CRI Dohá“, kterou navrhli čeští výtvarníci a platila od 1.7.2013. Stanovený termín ukončení platnosti CRI Dohá je 30.8.2018, otázka je, do kdy budou stačit zásoby „staré“ CRI Dohá u České pošty.

Česká pošta, s.p., odbor Postfila (distributor CRI v Česku) obdržel dopis ředitele Logistiky Světové poštovní unie (UPU) pana Jeana-Alexandra Ducresta, že termín vydání nových mezinárodních odpovědek není možno dodržet a že, se v té věci ani termín nedá předem určit.

Bližší informace najdete zde

Zdroj: @EXPONET.BLOGSPOT


 

4 Responses to Zahájení prodeje Mezinárodní odpovědky typu „Istanbul“

 1. JP.. napsal:

  VĚSTNÍK Česká pošta,INFORMACE PRO VEŘEJNOST, Částka 12 21. 12. 2017.článek 498
  Na základě rozhodnutí Světové poštovní unie byly dne 1. prosince 2017 uvedeny do prodeje mezinárodní odpovědky typu „Istanbul“ se speciálním přítiskem připomínajícím 110. výročí od jejich první emise ze dne 1. října. 1907.
  Mezinárodní odpovědky s přítiskem „110. výročí MO“ a stávající mezinárodní odpovědky typu „Istanbul“ budou v prodeji souběžně.
  …………. netuším, kdy se na přepážky obě odpovědky dostaly ale dle přepážkové pracovnice „nedávno a obě současně“ .

   
 2. Marcela napsal:

  Prosím , kde koupím mezinárodní odpovėdky? Děkuji

   
  • Pravoslav Kukačka napsal:

   Vážená paní,

   mezinárodní odpovědky by podle mého názoru měly prodávat všechny pošty. U větších pošt by to mohly být pokladny nebo PostShopy. Na pražské hlavní poště Praha 1 v Jindříšské ulici jsou v PostShopu mezinárodní odpovědky v prodeji běžně, o čemž jsem se osobně přesvědčil také v sobotu 20.2.2021.

   Pokud byste vítala určitou sběratelskou radu, napište nám na adresu klubu: kf0015@centrum.cz

   S pozdravem
   Ing. Pravoslav Kukačka, jednatel Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha

    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Strojové razítko – MS v rychlostní kanoistice – Račice 2017

 

Byly spuštěny nové specializované webové stránky (aktuality)

Aktualizace 6.8.2017 Na našich nově spuštěných specializovaných stránkách (spuštěny byly 1.6.2017) jsou nyní aktualizované filatelistické produkty (PR, RN a CN) roku...

Výplatní stroje a otisky v Česku v současnosti

V srpnu 2013 jsem ve svém článku GLOSY 2013 spustil sondu do českého světa klasických a moderních výplatních otisků používaných...

Zavřít