Category Archives: Služebny České pošty

Česká pošta zruší 300 svých poboček


 

Informace o provozovnách se stavem k 1.1.2023


 

Informace o poštách se stavem k 1.1.2023


 

V roce 2022 vzniklo 64 pošt Partner


Za loňský rok došlo po celé České republice k převodu 64 poboček České pošty na pošty Partner. V roce 2021 vzniklo 60 nových partnerských filiálek. Celkem existuje již 813 pošt Partner. Projekt Pošta Partner byl zahájen v roce 2009, první partnerská pošta vznikla v infocentru na Božím Daru.

Pošta Partner je podle platné legislativy plnohodnotnou alternativou k pobočce České pošty a poskytuje všechny základní poštovní služby. Provozovateli jsou obce a soukromé subjekty.

Pokračování najdete na tomto odkazu

Zdroj: Česká pošta, s.p.


 

Šest vozů mobilní pošty působí v nových lokalitách


Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další oblasti České republiky. Šest vozů se od začátku roku 2023 přesunulo do obcí, ve kterých nejsou stálé pobočky České pošty.

První mobilní pošta bude následující tři měsíce fungovat na Nymbursku, kde obslouží obce Veltruby, Opolany, Jestřábí Lhotu a Býchory. Druhá mobilní pošta bude působit na Královéhradecku, kde obslouží obce Libišany, Sirovátka, Roudnice a Lochenice. Další mobilní pošta na Domažlicku obslouží obce Kout na Šumavě, Luženičky a Díly. Čtvrtá mobilní pobočka bude na Písecku navštěvovat obce Putim, Čejetice, Dobev a Drhovle. Pátý vůz na Děčínsku obslouží obce Malé Březno, Lovečkovice a Dolní Habartice a konečně poslední mobilní pošta bude na Prostějovsku navštěvovat obce Ohrozim, Lipová a Pěnčín.

Další pokračování informace o mobilní poště najdete na tomto odkazu

Zdroj: Česká pošta, s.p.


 

Služebny České pošty – změny prosinec 2022


 

Služebny České pošty – změny listopad 2022


 

Služebny České pošty – změny říjen 2022


 

Služebny České pošty – změny září 2022


 

Česká pošta rozšiřuje mobilní pošty


Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další oblasti České republiky. Umožní jí to 5 nových vozů, které obohatily vozový park. Celkem tak už Pošta disponuje sedmi vozy mobilní pošty, které v srpnu vyrazí nabízet služby do obcí, ve kterých nejsou stálé pobočky České pošty.

Už nyní se dvě původní mobilní pošty pohybují na Českolipsku a Jičínsku, kde obsluhují obce Kvítkov, Holany, Vrchovany, Skalku u Doks, Zeleneckou Lhotu, Zámostí-Blata a Újezd pod Troskami. Od 8. srpna se k nim přidaly dvě nové mobilní pošty na Náchodsku a Pardubicku. Od 10. srpna na Benešovsko, Třebíčsko a Prachaticko.

V případě potřeby je Česká pošta připravena mobilní pošty bezodkladně přesunout na další potřebná místa po celé České republice, včetně původních lokalit.

Další informace najdete na tomto odkazu

Zdroj: @Česká pošta s.p.


 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar