O nás


Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha, byl založen 13.5.1943 jako odbor filatelie při Sportovním klubu zaměstnanců hlavního města Prahy. Svoje registrační číslo a současný název získal klub v roce 1965.

Svoji činnost chápe jako společenské poslání. Nejde jen o pouhé shromažďování poštovních známek a dalších objektů sběratelství, ale připomíná si, že sběratelství je ušlechtilá činnost na základě ověřených znalostí a širokých vědomostí. Jde o výměnu zkušeností a jejich předávání mezi další sběratele. K tomu slouží první pilíř činnosti klubu vzdělávání pomocí přednáškové činnosti a získávání znalostí v terénu prostřednictvím exkurzí v objektech poštovnictví. Zahrnuje spolupráci s renomovanými lektory, představiteli České pošty, s.p., ale i s tvůrci, výtvarníky a rytci poštovních známek, razítek aj. Je pochopitelné, že klub bude věren svému hlavnímu poslání – opatřování poštovních známek, celin a jiných sběratelských materiálů české, ale i slovenské provenience prostřednictvím novinkové služby.

Klub udržuje externí kontakty s dalšími organizacemi či spolky podobného zaměření. Za všechny jmenujme Poštovní muzeum v Praze a Club gentlemanů Žižkov, jejichž pravidelné výstavy se staly oblíbeným cílem některých z nás.

Kromě sběratelství poštovních známek se klub věnuje sběratelství specializovaných oborů se zvláštním zaměřením na obory poštovní historie, oborů, pro které vznikl. V této oblasti jsme toho (při vší skromnosti) dokázali dost – postavili jsme solidní základ pro sběratelství specializovaných oborů, veřejnosti jsme ukázali, jak tyto obory sbírat a vystavovat. Některé obory jsme doslova vydupali ze země, jiné „pouze“ udrželi nad vodou. Poskytli jsme celou řadu funkcionářů pro vrcholné odborné orgány. Právem můžeme být hrdí.

Cesta, na kterou se náš klub vydal, byť byla místy trnitá, se nakonec ukázala jako správná. V tomto duchu tedy chceme pokračovat i nadále, abychom jednou mohli toto poslání předat našim následovníkům.

logo_cerne_300_obalka_bila_cely_text_vpravo_negativ_300_183


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar