Category Archives: Poštovně historické vycházky

Poštovně historická procházka po stopách Holešovických pošt


Vážení přátelé,

Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha, pobočný spolek SČF, z.s., v návaznosti na předchozí úspěšné vycházky po stopách pošt malostranských, staroměstských, vinohradských, novoměstských a žižkovských pořádá 18.května 2023 (čtvrtek) další procházku po stopách bývalých i současných pražských pošt, tentokrát na území pražských Holešovic. Účastníky čeká 22 zastavení v místech poznamenaných poštovní historií. Během vycházky plánujeme využít ke čtyřem přesunům tramvaj.

 

Poštovně historická procházka – pošty na území Žižkova


Vážení přátelé,

Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha v návaznosti na předchozí úspěšné procházky po poštách malostranských, staroměstských, vinohradských a novoměstských pořádá 26. května 2022 (čtvrtek) další procházku po stopách bývalých i současných pražských pošt, tentokrát na území Žižkova. Účastníky čeká 14 (možná i 16!) zastavení v místech poznamenaných poštovní historií, přičemž 2-3 úseky budeme zdolávat s využitím MHD.

 

Vycházka „Po stopách novoměstských pošt – Horní Nové Město“ – 24.9.2020


 

Po stopách starých i současných pošt na území Dolního Nového Města Pražského


Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha pořádá 13.června 2019 (čtvrtek) v návaznosti na předchozí úspěšné procházky po poštách malostranských, staroměstských a vinohradských, procházku po stopách starých i současných pošt na území Dolního Nového Města Pražského. Účastníky čeká 28 zastavení v místech poznamenaných poštovní historií. Sejdeme se v 16 hodin před hotelem Opera v ulici Těšnov 13 (na připojeném historickém obrázku budova vlevo) a první zastavení bude na místě bývalé pošty na již neexistujícím nádraží Praha – Těšnov (na obrázku budova vpravo).

 

Fotogalerie z vycházky po vinohradských poštách – 22.9.2016


Ve čtvrtek, 22. září 2016, se uskutečnila v pořadí již třetí poštovně historická vycházka s Jiřím Kratochvílem, tentokrát po stopách vinohradských pošt. Přinášíme ukázku několika fotografií. Celá fotogalerie je rozsáhlá a proto je na konci příspěvku odkaz na stažení celého kompletu (108 fotografií). Autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Vycházka „Po stopách vinohradských pošt“


V květnu 2016 se konala výstavka Jiřího Kratochvíla v Poštovní minigalerii (pošta Praha 33, Přemyslovská 2 – vchod z nám. Jiřího z Poděbrad). Na výstavě byly představeny fotografie, poštovní zajímavosti a dokumenty z vinohradských pošt. V návaznosti na tuto výstavku se náš klub rozhodl uskutečnit v pořadí již třetí vycházku po stopách pošt (připomínáme jednu z nich nazvanou „S Jiřím Kratochvílem po stopách staroměstských pošt“, ta se konala v rámci oslav 70 let KF 00-15, Praha, a to dne 20. března 2013).


 

Po stopách staroměstských pošt


V rámci oslav 70 let KF 00-15, Praha a 33. cyklu „PŘEDNÁŠEK O POŠTOVNÍ HISTORII A SOUČASNOSTI“

se dne 20.3.2013 uskutečnila jedna z akcí

Poštovně historická procházka „S Jiřím Kratochvílem po stopách staroměstských pošt“.


 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar