Category Archives: Informace

Česká pošta otevírá v Nizozemsku bránu na západoevropský trh


 

Nejkrásnější známka roku 2021


Každoroční Anketa o nejkrásnější známku už má svého vítěze. Prostřednictvím hlasovacích lístků z časopisu Filatelie nebo webových stránek znamkaroku.cz byly letos uděleny 8 363 hlasy, což je oproti loňskému roku nárůst o více než dva tisíce. Hlasující letos vybírali ze 44 poštovních cenin, které byly emitovány v loňském roce.

 

Roční příspěvek SČF se bude navyšovat


(z článku Ing. J. Cacky, předsedy Svazu českých filatelistů, z.s.)


Financování činnosti SČF je prakticky 100% pouze prostřednictvím členských příspěvků. Realizace jakékoliv výdělečné činnosti SČF je limitována příslušnými předpisy. Bohužel půjčovné za katalogy a případný zisk z písemné nabídkové soutěže nehrají ve financování činnosti SČF prakticky žádnou roli.

Je třeba otevřeně říci, že současná výše členského příspěvku 250 Kč ročně patří k nejnižším mezi zájmovými organizacemi v ČR, pokud není dokonce naprosto nejnižším. Výrazná část výše uvedeného členského příspěvku se však členům vrací v podobě členských prémií za daný rok. Tyto členské prémie ale musí SČF příslušnému vydavateli uhradit, protože SČF nedostává tyto prémie od České pošty zadarmo (i když si to část členské základny stále myslí). I když byla v posledních šesti letech realizována celá řada úsporných opatření, není možné snižovat náklady na činnost do nekonečna.

Další pokračování textu si přečtete na kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: SČF


Výbor Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha,
neuvažuje o navýšení příspěvku pro klub.


 

Ztracené exponáty – aktualizace


Aktualizace 3.6.2022


 

Na co se můžete těšit v červnu 2022


 

Dva nové příležitostné motivy ve výplatním stroji NEOPOST – pošta Praha 1 (18.5. a 20.5.2022) – aktualizace


Aktualizace 25.5.2022


 

Dvě nabídky pamětních tisků – Absolon a Fajt


Nabídka pamětního tisku – Adolf Absolon – 85 let


Česká pošta, s. p. připravuje u příležitosti 85. výročí narození Adolfa Absolona vydání speciálního kompletu, který tvoří pamětní tisk s otiskem rytiny z aršíku emise Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008: Karlův most – 650 let z roku 2007 a pamětní list k výročí narození výtvarníka. Pamětní tisk s otiskem rytiny černé barvy zhotovené ocelotiskovým strojem WAITE bude doplněn barevnou reprodukcí známky, doprovodným textem a ve spodní části číslováním; pamětní list s nalepenou známkou s razítkem Známková tvorba, Praha 14.7.2022 (výročí narození) bude opatřen shodným číslováním a hologramem. Pamětní tisk spolu s pamětním listem budou vloženy do speciálních modrých vkladových desek České pošty, s.p.

Vydání pamětního kompletu je plánováno k datu 14.7.2022 (termín může být upřesněn).

Cena tohoto speciálního kompletu bude činit 340 Kč.


Nabídka pamětního tisku – Václav Fajt – 70 let


Česká pošta, s. p. připravuje u příležitosti 70. výročí narození rytce Václava Fajta vydání speciálního kompletu, který tvoří pamětní tisk s otisky rytin známek z emise Krásy naší vlasti: Svatá Hora u Příbrami a Svatý Hostýn z roku 2004 a pamětní list k výročí narození rytce. Pamětní tisk s otisky 2 rytin původně černohnědé barvy zhotovených ocelotiskovým strojem WAITE bude doplněn barevnou reprodukcí obou známek, doprovodným textem a ve spodní části číslováním; pamětní list s oběma nalepenými známkami s razítkem Známková tvorba, Praha 4.8.2022 (výročí narození) bude opatřen shodným číslováním a hologramem. Pamětní tisk spolu s pamětním listem budou vloženy do speciálních modrých vkladových desek České pošty, s.p.

Vydání pamětního kompletu je plánováno k datu 4.8.2022 (termín může být upřesněn).

Cena tohoto speciálního kompletu bude činit 355 Kč.


Objednávky zašlete na adresu Známkové tvorby (pokyny pro objednání najdete v přílohách ke stažení)
nejpozději však do 30. 6. 2022


Členové KF 00-15 Praha již obdrželi klubovou nabídku.


Makety vkladových desek pamětních kompletů

kliknutím na obrázek se dostanete k jeho větší velikosti
 

Na co se můžete těšit v květnu 2022


 

Česká pošta mění logistiku balíků pro celou Evropu


Již v září začne v mošnovském Ostrava Airport Multimodal Parku fungovat nové třídící centrum České pošty. Zcela jedinečný multimodální hub o velikosti bezmála 30 tisíc m² poskytne napojení na letištní, dálniční i vlakovou síť. Nový areál se stane díky své velikosti, vybavení a výhodné poloze novým logistickým standardem v České republice. Do Mošnova budou putovat zásilky především z Asie, odtud se rozvezou vlakem či kamiony po celé Evropě. Multimodální hub představuje skutečný gamechanger v logistice České pošty.

Do nového areálu se přestěhují stávající třídící centra z Ostravy a Olomouce.

Informace o celém průmyslovém komplexu multimodálního parku v Mošnově najdete na www.multimodalpark.cz/cs.

Celý článek včetně PODCASTU najdete na tomto odkazu

Zdroj: @Česká pošta s.p.


 

Na co se můžete těšit v dubnu 2022


 
Evropská výstava poštovních známek LIBEREC 2022 - aktuality
This is default text for notification bar