Překvapivá novinka: příležitostný motiv Olympsportu ve výplatním stroji NEOPOST – pošta Praha 1 – 28.12.2022 (aktualizace)


Aktualizace 14.1.2023


Bylo to skutečné překvapení, když jsme den před Štědrým dnem připravovali nový webový příspěvek o třech nových příležitostných modrých otiscích elektronických výplatních strojů Neopost na poštách v závěru roku 2022, které zadala Odborná společnost Fauna – Flora, když k nám dorazila informace od spolku Olympsport ČR o jeho zadání příležitostného motivu pro použití v provozu pošty Praha 1 ještě v daném roce, a to již ve středu 28.12.2022. Jednalo se tak o poslední počin tohoto druhu ze strany Olympsportu nejen pro rok 2022, avšak o jeden z posledních příležitostných motivů v elektronických výplatních strojích pošt, neboť od začátku roku 2023 již Česká pošta nechce tuto formu propagace na přijatých poštovních zásilkách používat.

Příležitostný motiv připomněl olympijský rok 1992, kdy se naposledy konaly v jednom roce zimní i letní olympijské hry, a to v Albertville a v Barceloně. Výprava našich sportovců do Barcelony byla poslední společnou československou olympijskou výpravou. Grafika příležitostného motivu (sken otisku vidíte na připojeném skenu) je velmi jednoduchá, v podstatě pouze textová s rámečkem, bez olympijských symbolů či jiných výtvarných prvků. A tak jen obálky Olympsportu se zajímavým přítiskem více potěší účastníky jeho novinkové služby (sken na dalším obrázku).

Určitým handicapem otisku je jistý vzájemný posun jeho horní a spodní poloviny, který při použití rámečku je poměrně markantní. Důvodem je jistě nedostatek v servisu výplatního stroje Neopost (L97000020), ovšem nutno na tomto místě poznamenat, že s takovými drobnými nedostatky jsme se občas setkali i na otiscích strojů jiných pošt.

S ukončením používání příležitostných motivů v otiscích strojů Neopost, příležitotných R-nálepek a příležitostných dodatečných textů na nálepkách APOST (psali jsme na tomto odkazu) končí uvedené oblasti našeho sběratelství. Tyto služby již nejsou od 1.1.2023 Českou poštou nabízeny a objednávky již nejsou přijímány.

Nebo se snad jedná jen o dočasné rozhodnutí?

Ing. Pravoslav Kukačka


Aktualizace 23.12.2022


Na základě právě došlé informace výboru spolku Olympsport ČR sdělujeme, že Olympsport zadal přípravu a používání dalšího příležitostného motivu (digitálního štočku) do elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Praha 1, který bude používán 28.12.2022 (středa). Příležitostný motiv má připomínat letní a zimní OH 1992, poslední se společnou výpravou Československa.

Bude se tak jednat o další příležitostný digitální štoček ve výplatním stroji v užívání pošty,

který najdete na tomto odkazu

Z informace Olympsportu zpracoval: Ing. Pravoslav Kukačka 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar