114. výstavka v budově Hlavní pošty Praha 1 – 24.4.2019


Ve středu 24.4.2019 se v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou) konala 114. výstavka přípravy tisku vydávaných poštovních známek, kterou uspořádalo samostatné oddělení známkové tvorby České pošty, s.p. Jednalo se jen o jednu poštovní známku – EUROPA Národní ptáci – Ledňáček říční. Na výstavce jsme si mohli prohlédnout výtvarné návrhy uvedené známky, dále pak tiskový arch s imprimatur, otisky rytin na FDC, nátisky s imprimatur a finální produkty.

V tomto roce připravila Česká pošta pro děti a mládež příruční albíčko POZNÁM ZNÁMKY s několika zajímavými aktivitami. „Albíčko“ představil Martin Holý. Dále byly vystaveny ukázky příležitostných razítek (Den zvoníků, Jsme s vámi – NOTRE-DAME a razítko „Nejkrásnější poštovní známka roku 2018“).

O inspiraci k provedení návrhu na známku „EUROPA Národní ptáci – Ledňáček říční“ hovořili její autoři Jaromír a Libuše Knotkovi. K práci Poštovní tiskárny cenin Praha na přípravě tisku známek se vyjádřil p. Martin Sochůrek. Na fotografiích je zachycen celý průběh výstavky (zahájení, ukázky známky a autogramiáda). Fotoreportáž pro nás pořídil Ing. Tomáš Chudoba.


Zahájení

EUROPA Národní ptáci – Ledňáček říční

Ostatní produkty

Autogramiáda


Kdy bude 115. výstavka odboru známkové tvorby České pošty?

Na další výstavku se můžete těšit 22. května 2019:

  • Pražský hrad v ročních obdobích (UTL 2 x 2 různé známky)

  • Osobnosti: Gelasius Dobner

  • VZS: 50 let Čtyřlístku (5 x 2 motivy)

  • Výplatní známka: Pampeliška


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar