Category Archives: Fotogalerie – Hlavní pošta

Výstavka Známkové tvorby – 9.9.2020 bez společenské části


Na základě zhodnocení aktuální virové epidemie a obecně známých doporučení zrušila Česká pošta, s.p., zastoupená v tomto případě oddělením Známková tvorba, pořádání pravidelné společenské akce a autogramiády v rámci výstavky podkladů pro tisk poštovních známek, vydávaných 9.9.2020, instalované v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1.

Výstavka byla přístupná jednotlivým návštěvníkům k samostatné prohlídce v mimořádném čase od 10 do 16 hodin.

 

Výstavka Známkové tvorby – 24.6.2020 bez společenské části


Na základě zhodnocení aktuální virové epidemie a obecně známých doporučení zrušila Česká pošta, s.p., zastoupená v tomto případě oddělením Známková tvorba, pořádání pravidelné společenské akce a autogramiády v rámci výstavky podkladů pro tisk poštovních známek, vydávaných 24.6.2020, instalované v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1.

Výstavka byla přístupná jednotlivým návštěvníkům k samostatné prohlídce v mimořádném čase od 10 do 16 hodin.

 

Výstavka Známkové tvorby – 17.6.2020 bez společenské části


Na základě zhodnocení aktuální virové epidemie a obecně známých doporučení zrušila Česká pošta, s.p., zastoupená v tomto případě oddělením Známková tvorba, pořádání pravidelné společenské akce a autogramiády v rámci výstavky podkladů pro tisk poštovních známek, vydávaných 17.6.2020, instalované v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1.

Výstavka byla přístupná jednotlivým návštěvníkům k samostatné prohlídce v mimořádném čase od 10 do 16 hodin.

 

127. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p., 11.3.2020 bez společenské části


Na základě zhodnocení aktuální virové epidemie a obecně známých doporučení zrušila Česká pošta, s.p., zastoupená v tomto případě oddělením Známková tvorba, pořádání pravidelné společenské akce a autogramiády v rámci výstavky podkladů pro tisk poštovních známek, vydávaných 11.3.2020, instalované v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1. Výstavka byla přístupná jednotlivým návštěvníkům k samostatné prohlídce v mimořádném čase od 10 do 16 hodin.

 

126. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p. – 26.2.2020


Exponáty 126. výstavky samostatného oddělení známkové tvorby České pošty, s.p., která se konala ve středu 26.2.2020 v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1, představovaly přípravu a tisk tří emisí toho dne vydaných poštovních známek, a to “Velikonoce” (autorka výtvarného návrhu emise: Ladislava Pechová), “Vladimír Suchánek – Barevné litografie (Pokušení)” (autor návrhů známky a kuponů: Vladimír Suchánek) a “100 let od vzniku ústavního soudnictví” (autor výtvarného návrhu známky a FDC: Jan Kavan).

 

125. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p. – 3.2.2020


125. výstavka samostatného oddělení známkové tvorby České pošty, s.p. se konala v pondělí 3.2.2020 v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1. Byly představeny dvě emise dne vydaných poštovních známek a jedna dopisnice, a to “Výplatní písmenová známka – Kolo FAVORIT” (autor výtvarného návrhu: Petr Ptáček), “Známkový sešitek – Poštovní uniformy” (autor výtvarného návrhu: Karel Zeman) a provozní poštovní dopisnice “Poštovní uniformy”.

 

124. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p. – 20.1.2020


Exponáty 124. výstavky samostatného oddělení známkové tvorby České pošty, s.p., která se konala v pondělí 20.1.2020 v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1, představovaly přípravu a tisk tří emisí toho dne vydaných poštovních známek, a to “Tradice české známkové tvorby: Bedřich Housa” (autorka výtvarného návrhu emise: Eva Hašková, autor rytiny pro FDC: Martin Srb), “500. výročí zahájení ražby Jáchymovských tolarů” (autor výtvarného návrhu emise: Karel Zeman, autor rytiny pro FDC: Jaroslav Tvrdoň) a “Josef Čapek –  Kolovrátkář” (známkový sešitek, autor grafické úpravy: Jan Kavan).

 

123. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p. – 4.12.2019


123. výstavka samostatného oddělení známkové tvorby České pošty, s.p., která se konala v mimořádném termínu, kdy nevyšla žádná známková emise, ve středu 4.12.2019 v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1 (viz pozvánka), byla věnována nedávným úspěchům známkové tvorby České pošty, jak jsme se již mohli dočíst na internetových stránkách České pošty, blogu Exponet forum a také na našem klubovém webu.

Snad jen pro rychlejší orientaci v připojené fotogalerii uvádíme, že na konci října 2019 proběhlo v madridské Královské mincovně vyhlášení soutěže poštovních správ o nekrásnější známky světa roku 2018 NEXOFIL AWARD 2019 a Česká pošta získala při této příležitosti hned tři významné ceny:


 

122. výstavka známkové tvorby České pošty, s.p. – 27.11.2019


Stěžejní exponáty 122. výstavky samostatného oddělení známkové tvorby České pošty, s.p., která se konala ve středu 27.11.2019 v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy pražské “hlavní pošty” Praha 1, představovaly přípravu tisku poslední emise tohoto roku “Umělecká díla na známkách: Ladislav Šaloun”, která vznikla za spolupráce s Galerií Středočeského kraje, p.o., v Kutné Hoře (GASK). Námětem známky v nominální hodnotě 39 Kč (ve čtyřblocích), vytištěné pětibarevným ofsetem v Poštovní tiskárně cenin Praha a.s. s využitím fotografie Ota Palána, je plastika Ladislava Šalouna ze sbírek GASK “Dotek osudu II” (1933). Námětem digitálního tisku na současně vydávané FDC je dílo Jana Konůpka “Kontemplace” (1929) opět ze sbírek GASK, také dle fotografie Ota Palána. Grafickou úpravu FDC, vč. návrhu razítka zpracoval Petr Foltera.

 

121. výstavka v budově Hlavní pošty Praha 1 – 13.11.2019


Ve středu 13.11.2019 se v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou) konala 121. výstavka přípravy tisku vydávaných poštovních známek, kterou uspořádalo samostatné oddělení známkové tvorby České pošty, s.p. Na výstavce jsme si mohli prohlédnout výtvarné návrhy uvedené známky, dále pak tiskové archy s imprimatur, otisky rytin na FDC, nátisky s imprimatur a finální produkty.

Česká pošta – Známková tvorba předala dary autorům českých známek, oceněných na mezinárodních soutěžích v Madridu a Bruselu. O tomto vynikajícím úspěchu jsme vás již informovali v příspěvku České známky zabodovaly ve světě.

Na fotografiích je zachycen celý průběh výstavky (zahájení, ukázky vydávaných známek a autogramiáda). Fotoreportáž pro nás pořídil Ing. Tomáš Chudoba.