Po letní pauze opět výstavka oddělení Známková tvorba – 6.9.2023


Ve středu 6.9.2023 opět ožily prostory bývalé prodejny FILATELIE v prvním patře budovy pošty Praha 1. Vedoucí oddělení Známková tvorba České pošty, s.p., p. Martin Holý se svým kolektivem představil filatelistické veřejnosti nové emise známek České republiky a podklady k jejich tisku – Ochrana přírody: Národní park Podyjí, Maková panenka a motýl Emanuel, Františkovy  Lázně, Diskobolos a Shakespearovské hry za přítomnosti autorů, kteří se na těchto emisích podíleli paní Evy Haškové, paní Mariny Richterové, pana Adolfa Absolona, pana Martina Srba a zástupce Tiskárny Hradištko s.r.o. pana Pavla Vavřiny.

Průběh představení nových emisí a vystavené podklady pro jejich tisk jsme se snažili zachytit fotoreportáží, kterou vám v rámci tohoto webového příspěvku představujeme. Technická stránka fotografií je ovlivněna umístěním vystavených artefaktů za skly bývalé prodejny a specifickým osvětlením tohoto prostoru. Vzhledem ke značnému rozsahu těchto nových emisí, resp. podkladů k nim, nemohly být vystaveny všechny materiály, které mělo oddělení Známková tvorba k dispozici, a to např. tiskový arch pro tiskové listy po 50 známkách emise „Františkovy Lázně“, vydávané sešitky a nátisky jejich vnějších stran, výtvarný návrh kompletního tiskového listu „Diskobolos“ a návrhy razítek FDC. Rovněž nebyly vystaveny vydávané dopisnice Legendy: Ondřej Moravec a Praga Piccola 2023 (Gastronomie).

Při této příležitosti představila paní Michaela Petrusová nový tiskový list známek s kupony s přítisky 20 LET S VÁMI. Obdobné sedmibloky se známkou „Diskobolos“ budou využívány pro nabídku potisků kuponů podle přání zákazníků.

V závěru poděkoval pan Martin Holý přítomným za účast a pozval všechny na veletrh Sběratel, který se bude konat již ve dnech 8. a 9.9.2023 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a na jeho doprovodné akce.


Představení emisí - 12 fotografií
Ochrana přírody - Národní park Podyjí - 15 fotografií
Maková panenka a motýl Emanuel - 5 fotografií
Františkovy Lázně - 12 fotografií
Diskobolos - 4 fotografie
Shakespearovské hry - 12 fotografií

Ing. Pravoslav Kukačka


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar