Výstavka přípravy tisku vydávaných poštovních známek 15.3.2023 (středa)


Již třetí výstavka s uvedením vydávaných známek v tomto roce, opět za přítomnosti autorů, se konala ve středu 15.3.2023 v prostoru bývalé filatelistické prodejny v 1. patře budovy pošty Praha 1 v Jindřišské ulici, jak jsme již informovali na tomto odkazu. Uvedení nových emisí zahájil pan Martin Holý, vedoucí oddělení Známková tvorba České pošty, a přivítal paní Lenku Vojtovou, autorku výtvarného návrhu známky Osobnosti: Jan Janský, pana Milana Jaroše, autora grafické úpravy známky Umělecká díla na známkách: František Drtikol, pana Stanislava Doležala, znalce díla Františka Drtikola, pana Jana Kavana, autora výtvarného návrhu známky Krásy naší vlasti: Český Šternberk, pana Jiřího Slívu, autora výtvarného návrhu známky a tiskového listu Cyklistika, a pana Pavla Vavřinu, zástupce Tiskárny Hradištko, s.r.o., která všechny známky těchto emisí a FDC vytiskla, a široce zastoupenou filatelistickou veřejnost.

Pan Martin Holý se obracel na jednotlivé autory a ti pohovořili o svém přístupu k danému námětu, o důkladném studiu související tématiky a o spolupráci jak s oddělením Známková tvorba, tak s Tiskárnou Hradištko. O životě, dílu a světovém významu Františka Drtikola velmi poutavě hovořil pan Stanislav Doležal. Pan Pavel Vavřina se u každé emise zmínil o příslušné tiskové technice a o přípravě a vlastním průběhu tisku.

Připojená fotogalerie obsahuje amatérské fotografie, zachycující průběh akce a vystavené návrhy, tiskové destičky a nátisky známek.

Pravoslav Kukačka


Zahájení

Osobnosti: Jan Janský

Umělecká díla: František Drtikol

Krásy naší vlasti: Český Šternberk

Cyklistika


 

1 Responses to Výstavka přípravy tisku vydávaných poštovních známek 15.3.2023 (středa)

  1. Stanislav Tůma napsal:

    Kladně hodnotím texty pod fotografiemi, Výborné. Tůma.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar