Category Archives: Výstava

Poštovní historie na Pražském hradě


 

Poštovní muzeum je opět otevřeno


 

Výstava Bye-Bye COVID-19


 

Holubí pošta (online výstava)


Holub je jeden z nejstarších živočišných druhů, které si člověk ochočil. Výstava přibližuje fenomén holubí pošty, její počátky ve starověku až po využívání ptáků při moderních válečných operacích či jako zprostředkovatelů různých druhů dopravních spojení (online výstava trvá 28 minut).

 

Poštovní stopou Jiřího Karáska ze Lvovic (online výstava)


V roce 2021 si připomínáme hned dvojí kulaté výročí Jiřího Karáska ze Lvovic, významného literáta, představitele dekadentní poezie, překladatele, redaktora, kritika, sběratele umění i bibliofila. Výstava je věnována jeho více než čtyřicetiletému působení u předlitavské a československé poštovní správy (online výstava trvá 12 minut).

 

Propagační grafika prvorepublikové pošty (online výstava)


Výstava představuje propagaci poštovních služeb v meziválečném Československu prostřednictvím atraktivních obrazových motivů, které upoutávaly pozornost na plakátech, letácích a dalších reklamních materiálech (online výstava trvá 10 minut). Svými exponáty k výstavě přispěl také Ing. Ivan Leiš (bývalý předseda našeho klubu).

 

Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou (aktualizace)


 

Výstava „Pošta s vôňou Vianoc“


 

Pražský železniční den (12.9.2020)


 

Výstava „Čtyřlístek a jeho přátelé“ putovala do Vyššího Brodu


Výstava představuje známkovou tvorbu duchovního otce Čtyřlístku Jaroslava Němečka a jeho přátel, kteří během padesátileté historie do stejnojmenného komiksového časopisu pro děti tradičně přispívali. Poté, co výstava sklidila velký úspěch v Poštovním muzeu v Praze, byla přesunuta do Poštovního muzea ve Vyšším Brodu.

18. 6. – 31. 10. 2020 – Poštovní muzeum Vyšší Brod

Úspěšní autoři poštovních známek Jaroslav Němeček, Adolf Born, Karel Franta, Vladimír Jiránek, Helena Zmatlíková, Radek Pilař, Renáta Fučíková či Lenka Vybíralová jsou na výstavě zastoupeni svými originálními návrhy na známky, obálkami prvního dne a razítky s převážně dětskými motivy. Součástí výstavy je i model dostavníku z poštovní stanice Žamberk.

Více informací k výstavě najdete na tomto odkazu

Zdroj: @Poštovní muzeum

Poštovní muzeum