46.výstavka v budově Hlavní pošty Praha 1 – 11.6.2014


V prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou) se ve středu 11.6.2014 uskutečnila 46.výstavka odboru známkové tvorby České pošty, s.p.. Prohlédli jste si výtvarné návrhy, rytecké rozkresby a podklady pro tisk vydaných poštovních známek, FDC, razítek na FDC a dopisnic, které vyšly 11.6.2014. Autorem fotografií je Ing. Tomáš Chudoba z České pošty, s.p.. Fotogalerie je rozdělena do šesti záložek.


Fotogalerii si můžete stáhnout ve formátu ZIP:


 

3 Responses to 46.výstavka v budově Hlavní pošty Praha 1 – 11.6.2014

 1. Miloslav Rotport napsal:

  Rychlost, s jakou se objevily fotografie z výstavky, je obdivuhodná. Takhle aktuální snad nejsou ani informační servery.

   
 2. Všetečka Jan napsal:

  No, i když jsem na té výstavce byl, měl jsi skoro rychleji zavěšený příspěvek než jsem stačil otevřít doma počítač.
  Obdivuji Tě.

   
 3. Pravoslav Kukačka napsal:

  Vážení přátelé,

  jako účastník všech dosud uspořádaných výstavek přípravy vydávaných známek a celin v prostorách bývalé prodejny filatelie v 1. patře budovy České pošty, bych rád dodal, že i tentokrát byla účast mimořádně veliká a zájem o autogramy tvůrců i pana výkonného ředitele Rusňáka ohromný. Účast na těchto výstavkách bych doporučil všem našim členům, kteří to myslí se sbíráním českých známek vážně a chtěji o nich, jejich přípravě, tvorbě a tisku vědět více.

  Díky za tak skvělou myšlenku umožnit sběratelům vidět na vlastní oči návrhy autorů, rozkresby, rytecké destičky, nátisky a celé tiskové archy před rozřezáním se všemi technickými a později již utajenými detaily patří řediteli známkové tvorby Ing. Břetislavu Janíkovi. Realizaci výstavek pak zajišťuje celý jeho skvělý tým, z něhož zde jmenujme alespoň paní Mášu Chábovou a pana Vladimíra Kostku. V neposlední řadě je třeba zmínit význam prodejen známkové tvorby v hale pošty Praha 1, které v souvislosti s vydáním známek věnují mimořádné úsilí v přípravě emisí k prodeji. Nápor filatelistů zvládá i přepážka č. 17 s příležitostnými razítky.

  Pokud jde o výše zmíněnou rychlost v umístění příspěvku na našich klubových stránkách, patří dík Ing. Tomášovi Chudobovi za skvělou reportáž a její poskytnutí a webmasterovi Ing. Jiřímu Markovi za další, okamžitou práci s poskytnutými podklady.

  Další výstavka ve těchto prostorách se bude konat 25. t.m. a bude věnována mimořádným zajímavostem tisku známek v Poštovní tiskárně cenin Praha a.s. Těšit se můžeme na vystoupení výkonného ředitele Ing. Jaroslava Štefka a manažera výroby a techniky p. Pavla Vavřinu.

  Pravoslav Kukačka, jednatel Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar