Category Archives: Fotogalerie – Poštovní muzeum

Fotogalerie ze zahájení výstavy „Ženy na poště“ z 5.11.2019


Výstava “Ženy na poště” se věnuje působení žen v poštovní službě českých zemí od první poloviny 16. století až do nedávné minulosti. Výstava připomíná 150. výročí zaměstnávání žen u předlitavské poštovní správy (7.4.1869) a objevuje dosud neznámé skutečnosti opomíjené oblasti ženské emancipace. Přinášíme vám ke stažení krátkou fotoreportáž z vernisáže v Poštovním muzeu. Výstava představuje mnoho zajímavých exponátů, dobových fotografií, příběhů, apod., které je potřeba vidět na vlastní oči při návštěvě muzea.

Autorem fotogalerie je Ing. Tomáš Chudoba.


Výstava se koná ve dnech 6. 11. 2019 – 12. 4. 2020 – Poštovní muzeum PrahaBližší podrobnosti o výstavě, tiskovou zprávu a doprovodný program najdete na tomto odkazu.


 

Vernisáž výstavy v Poštovním muzeu – Šest pohlednic


V úterý 2.4.2019 se v Poštovním muzeu v Praze uskutečnila vernisáž výstavy Šest pohlednic – Jolana Havelková a autoři. V rámci doprovodného programu byla 6.4.2019 v provozu příležitostná poštovní přepážka. Mohli jste si zakoupit dopisnici a získat otisk příležitostného razítka. Zároveň se od 9 do 12 hodin konala autogramiáda Jolany Havelkové a Luboše Plného, autorů motivu na dopisnici i plakátu k výstavě. Výstava v Poštovním muzeu potrvá až do 7.7.2019.

Přinášíme vám z obou akcí fotogalerii, jejímž autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Dvě akce v Poštovním muzeu v Praze


V závěru roku 2018 se konaly v Poštovním muzeu v Praze dvě akce. V pondělí, 17.12.2018, se konal již 12. ročník „Dne české filatelie“. Následující den, tedy 18.12.2018 byla v provozu příležitostná poštovní přepážka ke 100. výročí založení Poštovního muzea. K dispozici bylo příležitostné razítko a pamětní list k výročí založení muzea. Z obou akcí vám přinášíme fotoreportáž. Autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Fotogalerie – vernisáž výstavy 100 let Poštovního muzea – 15.11.2018


Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se v Poštovním muzeu v Praze uskutečnila vernisáž výstavy 100 let / 534 autorů. První z doprovodných akcí výstavy byla příležitostná poštovní přepážka (17.11.2018). Přinášíme vám fotogalerii z obou akcí. Autorem prezentace je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Poštovní muzeum – Pošli to dál! – fotogalerie ze zahájení výstavy


Sto let samostatného Československa je i sto let skautské služby republice a společnosti. Tato služba zahrnuje celou řadu silných příběhů, od skautské pošty, přes účast v odboji, až po Skautský dobrý skutek. A právě o těchto událostech interaktivním a poutavým způsobem vypráví výstava POŠLI TO DÁL! Pošta českých skautů a další příběhy.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 19.června 2018 od 17 hod. Součástí fotogalerie je také doprovodná akce – příležitostná poštovní přepážka dne 23.června 2018. Autorem fotogalerie je Ing. Tomáš Chudoba.


Připomínáme, že výstava v Poštovním muzeu v Praze trvá až do 28. října 2018.
 

Poštovní muzeum – vyhlášení Anket za rok 2017


V Poštovním muzeu v Praze se uskutečnilo v pondělí 14.5.2018 vyhlášení 25. ročníku Ankety České pošty, Magazínu Práva a časopisu Filatelie. Přinášíme vám informace o výsledcích Ankety a menší fotogalerii z předávání cen. Autorem fotografií je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Jazzová hudba zněla Poštovním muzeem


V Poštovním muzeu v Praze proběhl křest nové poštovní známky Český jazz a sběratelského vydání k emisi Český jazz – speciální komplet s rozšířenými informacemi k emisi Český jazz (zajímavosti o jazzu a o autorovi emise) včetně dvou průseky oddělených pohlednic s motivy k danému tématu a s vloženou číslovanou tematickou kartou s grafikou autora, hologramem a s nalepenou známkou opatřenou příležitostným razítkem. Součástí křtu bylo vystoupení Jiřího Slívy (karikaturisty, ilustrátora, grafika, básníka a hudebníka) se svými hudebními kolegy. Přinášíme několik fotografií od Ing. Tomáše Chudoby.


 

Poštovní muzeum – Výstava KILO2296 – fotogalerie


V Poštovním muzeu v Praze byla v sobotu 7.4.2018 v době od 9 do 15 hodin v provozu příležitostná poštovní přepážka k probíhající výstavě 2296 KILO. Zájemci si mohli zakoupit dopisnici s přítiskem a nechat si ji orazit příležitostným poštovním razítkem. Zároveň se uskutečnila autogramiáda autorek výstavy a tvůrkyně razítka. Fotoreportáž z akce, jejímž autorem je Ing. Tomáš Chudoba, si můžete prohlédnout níže.


 

Poštovnímu muzeu je už 99 let


V poštovním muzeu v Praze byla u příležitosti 99. výročí založení otevřená příležitostná poštovní přepážka. K dispozici bylo příležitostné razítko navržené Kateřinou Přidalovou a také tradičně vydávaný pamětní list Poštovního muzea. Motivem pamětního listu, který si můžete zakoupit v prodejně muzea, je známka s obrazem Františka Muziky Velké rekviem z roku 1944, autorem rytiny je Josef Herčík. To vše s datem 18.12.2017. Z konání akce vám přinášíme menší fotogalerii, jejímž autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Jiří Slíva – fotogalerie z vernisáže výstavy a příležitostné přepážky


Dne 15.6.2017 se uskutečnila v Poštovním muzeu v Praze vernisáž výstavy Jiří Slíva – PostPoesie a následně dne 17.6.2017 byla otevřena příležitostná poštovní přepážka. Zájemci si zde mohli zakoupit dopisnici k výstavě a nechat si ji orazit příležitostným poštovním razítkem. Zároveň proběhla autogramiáda Jiřího Slívy. Výstava potrvá až do 1.10.2017. Atmosféru obou akcí vám přiblíží níže přiložená fotoreportáž, jejíž autorem je Tomáš Chudoba.


 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar