Výstava 2296 KILO – Komiksy, ILustrace, Objekty


Výstava 2296 KILO navazuje na tradici věnovat jednou ročně Poštovní muzeum v Praze příběhům, knihám a ilustracím pro děti. V minulosti se zde konala například výstava Zlatá stuha nebo výstava Tichá pošta, která představila práce nových i dlouholetých členů Klubu ilustrátorů.


Termín konání výstavy: 28. března – 10. června 2018


Letos dostala prostor nejmladší generace, studenti i pedagogové ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Ateliér vznikl v roce 2011 na této fakultě jako prozatím jediné pracoviště věnující se praktickému studiu komiksu na vysoké škole v České republice i na Slovensku. Od počátků je jeho činnost neodmyslitelně spjata s osobností Barbary Šalamounové, která jej vede. Ateliér Komiks a ilustrace pro děti FDULS během sedmi let své existence spolupracoval s Národním muzeem, Západočeským muzeem v Plzni, s Techmánií, zapojil se do projektu Česko-německé jaro 2017. Studenti se pravidelně účastní ilustrátorských i komiksových soutěží, získali celou řadu ocenění.

Další podrobnosti k výstavě, doprovodné akce a tiskovou zprávu najdete zde

Nejbližší doprovodnou akcí bude příležitostná poštovní přepážka (7. dubna 2018), kde můžete získat otisk příležitostného razítka a zakoupit dopisnici k výstavě.

Zdroj textu a obrázku: @Poštovní muzeum v Praze


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar