Výstava „Tichá pošta“


Poštovní muzeum v Praze představuje výběr z tvorby špičkových českých ilustrátorů. Výstava Tichá pošta vypráví příběhy pro děti prostřednictvím ilustrací tiše a beze slov. Bez znalosti ilustrovaného textu promlouvají díla ke každému návštěvníkovi jinou řečí, stávají se hrou „na tichou poštu“. Oblíbenou hru, kterou znají děti na celém světě, spojuje s výstavou téma komunikace, vtip a různá interpretace, v tomto případě nikoli slyšeného, ale viděného.


Výstava bude přístupná v období
22. 2. – 21. 5. 2017


Vernisáž výstavy se uskuteční 21.2.2017 v 17 hodin v Poštovním muzeu v Praze.

Výstava bude otevřena v den vernisáže již od 15 hodin komentovanou prohlídkou
Renáty Fučíkové, předsedkyně Klubu ilustrátorů.


Na výstavě plné barev a fantazie je zastoupeno 27 členů Klubu ilustrátorů, dlouholetých i čerstvě přijatých. To samo o sobě určuje rozmanitost prezentované tvorby nejen generačně, ale i způsobem práce a použitými výtvarnými technikami. Prohlídka výstavy začíná tématem komunikace a pošta v ilustraci, dále je pak představena také známková tvorba několika členů klubu.


Příležitostná poštovní přepážka bude otevřená 25.2.2017 (9-15 hod.), zájemci si zde mohou zakoupit dopisnici k výstavě s ilustrací Evy Sýkorové-Pekárkové a nechat si ji orazit příležitostným poštovním razítkem. Autogramiáda autorky proběhne ve stejný den (9-12 hod.).


Bližší informace o výstavě najdete zde


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar