Pošli to dál! Pošta českých skautů a další příběhy – výstava (aktualizace)


Aktualizace 15.8.2018


Výstavu „Pošli to dál! Pošta českých skautů a další příběhy“ v Poštovním muzeu doprovází po dobu konání Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2018 (15. – 18.8.2018) nejen expozice soutěžních exponátů filatelistické literatury, ale také několik unikátních panelů a pracovišť pro děti, kde se mohou blíže seznámit s poštovními známkami a filatelií. Průřez výstavou a její mimořádné rozšíření je zachyceno v sešitku, který je v limitovaném nákladu poskytován návštěvníkům. Sešitek s českými a anglickými texty obsahuje řadu fotografií a obrázků.

Základní text je dílem kolektivu Poštovního muzea a překlady zajistil spolek spinning4health.cz, který je jedním ze spolků, které se podílejí na rozšíření výstavy.

Příslušný soubor v PDF vám můžeme poskytnout na níže uvedeném odkazu:

Pravoslav Kukačka


Aktualizace 18.6.2018


Sto let samostatného Československa je i sto let skautské služby republice a společnosti. Tato služba zahrnuje celou řadu silných příběhů, od skautské pošty, přes účast v odboji, až po Skautský dobrý skutek. A právě o těchto událostech interaktivním a poutavým způsobem vypráví výstava Pošli to dál! Pošta českých skautů a další příběhy.

Výstava se uskuteční ve dnech: 20. 6. – 28. 10. 2018

Výstava vznikla ve spolupráci Poštovního muzea se spolkem Junák – český skaut, Skautský institut, z.s. Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury.

Dne 23.6.2018 9:00 – 17:00 hodin – příležitostná poštovní přepážka – používání příležitostného poštovního razítka a prodej dopisnice

Podrobnější informace o výstavě najdete na tomto odkazu


Zdroj: Poštovní muzeum v Praze


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar