Čtyřlístek a jeho přátelé – výstava v Poštovním muzeu (aktualizace)


Aktualizace 3.8.2019


Výstava v Poštovním muzeu v Praze s názvem Čtyřlístek a jeho přátelé probíhá už od 19. července 2019 a navštívit ji můžete až do 20. října 2019. Přinášíme vám tradičně zpracovanou fotoreportáž z vernisáže výstavy (18.7.2019), autogramiády a příležitostné poštovní přepážky (20.7.2019). Autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


Aktualizace 11.7.2019


Výstava představuje známkovou tvorbu duchovního otce Čtyřlístku Jaroslava Němečka a jeho přátel, kteří během padesátileté historie do stejnojmenného komiksového časopisu pro děti tradičně přispívali. Úspěšní autoři poštovních známek Jaroslav Němeček, Adolf Born, Karel Franta, Vladimír Jiránek, Helena Zmatlíková, Radek Pilař, Renáta Fučíková či Lenka Vybíralová jsou na výstavě zastoupeni svými originálními návrhy na známky, obálkami prvního dne a razítky s převážně dětskými motivy.

Součástí výstavy je i méně známá volná ilustrační tvorba Jaroslava Němečka, představující originálně pojaté pohádkové příběhy s hrdiny Čtyřlístku Fifinkou, Myšpulínem, Pinďou a Bobíkem v hlavních rolích.


Zahájení výstavy Čtyřlístek a jeho přátelé se uskuteční
ve čtvrtek 18.7.2019 v 17 hodin v Poštovním muzeu v Praze.

Výstavu můžete navštívit až do 20.10.2019


Podrobnější informace o vernisáži výstavy najdete zde

Podrobnější informace o výstavě najdete zde


V rámci doprovodného programu bude v sobotu 20.7.2019 otevřená příležitostná poštovní přepážka v Poštovním muzeu v Praze (9-15 hod.), kde bude k dispozici příležitostné razítko a prodej příležitostné dopisnice.

Ve stejný den v době od 10-11 hod. proběhne autogramiáda Jaroslava Němečka.

Česká pošta, s. p., vydala první známky s motivem Čtyřlístku v roce 2010. O oblíbenosti známek svědčí i skutečnost, že od té doby vyšlo již šest emisí známek se Čtyřlístkem v celkovém nákladu téměř 40 milionů kusů.

Zdroj: @Poštovní muzeum v Praze


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nová emise známek - 12.6.2024
This is default text for notification bar