Výstava „Vytiskneme si naše!“ (aktualizace)


Aktualizace 22.6.2020


V rámci doprovodného programu výstavy byla v sobotu 20.6.2020 v Poštovním muzeum otevřena příležitostná poštovní přepážka. Na zakoupenou dopisnici jste mohli získat otisk příležitostného razítka k výstavě.

Právě probíhající výstava byla doplněna o další exponáty. Přinášíme krátkou fotoreportáž. Autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


Aktualizace 17.6.2020


Součástí právě probíhající výstavy v Poštovním muzeu v Praze bude v rámci doprovodného programu otevřena příležitostná poštovní přepážka20.6.2020 (9-15 hod.).

V prodeji bude dopisnice k výstavě a také můžete získat otisk příležitostného razítka k výstavě.


Aktualizace 19.5.2020


Výstava „Vytiskneme si naše! První československé poválečné známky“


Poštovní muzeum v Praze

13.5.2020 – 7.10.2020


K 75. výročí konce druhé světové války připravilo Poštovní muzeum komorní výstavu, která seznamuje s prvními československými známkami, jež byly od května 1945 používány na území naší osvobozené vlasti.

Poštovní muzeum

Na výstavě mimo jiné uvidíte přepážkový arch známek, zvaných olomoucká orlice; tam dali k vytištění známek podnět členové filatelistického klubu dne 28. dubna 1945, kdy město ještě zdaleka nebylo osvobozeno. Známky byly vytištěny ze zinkových desek, z nichž se zachovalo pět kusů a jeden z nich je rovněž vystaven. Známky byly v prodeji tři dny od 25. května na poštovních úřadech Olomouc 1, 2 a 3, prodej skončil zákazem poštovního ředitelství v Brně. Ministerstvo pošt zrušilo platnost všech protektorátních známek k 17. květnu 1945. Dále uvidíte známky z Londýnského vydání, Bratislavského vydání, Moskevského vydání, Košického vydání, Revoluční přetisky a Lipovou ratolest.

Další podrobnosti k výstavě najdete na tomto odkazu.

Zdroj: @Poštovní muzeum


K nové výstavě Vytiskneme si naše! se prozatím nebude konat vernisáž ani jiné akce. Příležitostná poštovní přepážka s používáním příležitostného razítka a vydání dopisnice s přítiskem je odloženo na neurčito.

Od 13. května 2020 se Poštovní muzeum opět otevřelo veřejnosti.


Přinášíme menší fotogalerii – výstava se ještě doplňuje. Autorem je Ing. Tomáš Chudoba.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Výstavka Známkové tvorby – 17.6.2020 bez společenské části

Na základě zhodnocení aktuální virové epidemie a obecně známých doporučení zrušila Česká pošta, s.p., zastoupená v tomto případě oddělením Známková...

Nová emise známek – 24.6.2020

Oddělení Známkové tvorby České pošty, s.p. oznamuje vydání nových poštovních známek. Datum vydání 24. 6. 2020. "Výstavka" v den vydání...

Muchovo muzeum v Praze

MUCHOVO MUZEUM nabízí jedinečný pohled do světa Alfonse Muchy (1860-1939), jednoho z nejznámějších umělců období secese. Muzeum bylo založeno v roce...

Zavřít