Category Archives: Listárna

Výzva ke spolupráci


Kolega a vzácný přítel našeho klubu filatelistů Ivan Tvrdý ze Slovenska byl požádán o zpracování slovenských poštovních nálepek let 1918 – 1920 (kromě R-nálepek). Tuto informaci a další detaily zveřejňujeme za tímto úvodem s výzvou ke spolupráci s Ivanem Tvrdým a vyzýváme sběratele tohoto oboru slovenské (případně i československé) poštovní historie v našem klubu, ale i jinde v České republice, aby se na tomto vznikajícím díle podíleli a ke vzniku této práce svými sbírkami či poznatky přispěli.

Spojení na koordinátora tohoto záměru: itvrdy@centrum.sk   obalka

Děkuji Ivan Leiš


[stextbox id=“info“]

Vážení priatelia, akademici!

Bol som požiadaný o spracovanie poštových nálepiek (iných ako R-nálepky) z obdobia 1918-1920 slovenských pôšt. Aj keď zbieram okrem R-nálepiek i iné poštové nálepky, v tejto oblasti sú moje fondy pomerne chudobné. Preto sa obraciam na Vás, aby ste prezreli svoje fondy a poskytli mi informácie o poštových nálepkách, ktoré máte. Okrem popisu, prosím, o sken buď celej celistvosti, alebo aspoň rozhodujúcej časti. Ide mi hlavne o balíkové nálepky, nálepky expres, dobierka, písmenové balíkové nálepky a nálepky o nedoručiteľnosti z obdobia 1900-1920 uhorskej proveniencie zo slovenských pôšt. Samozrejme rád príjmem i skeny provizórnych R-nálepiek.

Za pochopenie a pomoc vopred ďakujem!

Ivan Tvrdý

[/stextbox]
 

Přítisky na UTL identifikace


Obrátil se na nás s dotazem (prosbou) pan Jaroslav Rubišar.

Při sestavování katalogu přítisků na kuponech našich poštovních známek námětu Železniční kolejová doprava se dosud nepodařilo zjistit evidenční čísla tiskových listů a provést obrazovou identifikaci uvedených přítisků:

 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar