Výzva ke spolupráci


Kolega a vzácný přítel našeho klubu filatelistů Ivan Tvrdý ze Slovenska byl požádán o zpracování slovenských poštovních nálepek let 1918 – 1920 (kromě R-nálepek). Tuto informaci a další detaily zveřejňujeme za tímto úvodem s výzvou ke spolupráci s Ivanem Tvrdým a vyzýváme sběratele tohoto oboru slovenské (případně i československé) poštovní historie v našem klubu, ale i jinde v České republice, aby se na tomto vznikajícím díle podíleli a ke vzniku této práce svými sbírkami či poznatky přispěli.

Spojení na koordinátora tohoto záměru: itvrdy@centrum.sk   obalka

Děkuji Ivan Leiš


[stextbox id=“info“]

Vážení priatelia, akademici!

Bol som požiadaný o spracovanie poštových nálepiek (iných ako R-nálepky) z obdobia 1918-1920 slovenských pôšt. Aj keď zbieram okrem R-nálepiek i iné poštové nálepky, v tejto oblasti sú moje fondy pomerne chudobné. Preto sa obraciam na Vás, aby ste prezreli svoje fondy a poskytli mi informácie o poštových nálepkách, ktoré máte. Okrem popisu, prosím, o sken buď celej celistvosti, alebo aspoň rozhodujúcej časti. Ide mi hlavne o balíkové nálepky, nálepky expres, dobierka, písmenové balíkové nálepky a nálepky o nedoručiteľnosti z obdobia 1900-1920 uhorskej proveniencie zo slovenských pôšt. Samozrejme rád príjmem i skeny provizórnych R-nálepiek.

Za pochopenie a pomoc vopred ďakujem!

Ivan Tvrdý

[/stextbox]
 

1 Responses to Výzva ke spolupráci

  1. Ivan Leiš napsal:

    Na přání Ivana Tvrdého doplňuji zveřejněnou výzvu ke spolupráci. Ivana Tvrdého zajímají jen náelpky slovenských pošt. České nálepky ne. Ty zpracovává J. Kratochvíl společně s M. Fenclem.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar