Anketa o nejkrásnější českou poštovní známku 2019 letos jinak (aktualizace)


Aktualizace 14.3.2020


Hlasovat o nejkrásnější známku roku 2019 můžete od 17. 3. 2020.

Od tohoto data bude zprovozněna elektronická anketa na stránce www.znamkaroku.cz

Pravidla soutěže (PDF) najdete na tomto odkazu:

Zdroj: Časopis Filatelie č. 3/2020 a Česká pošta s.p.


Aktualizace 2.1.2020


Velké množství čtenářů, filatelistů a příznivců poštovních známek jistě očekávají, že již v sobotním magazínu Práva najdou dvoustranu s českými poštovními známkami za rok 2019 včetně platného kuponu, stejně jako v lednovém magazínu Filatelie. Tentokráte ale prezentace „Ankety o nekrásnější poštovní známku České pošty a magazínu Filatelie za rok 2019“ vyjde až v únoru a nikoliv v magazínu Práva. Celá anketa totiž prochází zásadní změnou, kde sice bude postup dosavadní volby stejný, ale letos poprvé bude umožněno navíc i elektronické hlasování. Výsledky papírové i elektronické volby budou sečteny dohromady.

V únoru vyjdou bližší informace jak na webu České pošty, tak v Poštovních novinách, ale také vyjdou v únorové Filatelii. Uzávěrka ankety bude posunuta do druhé poloviny března 2020. Kdo bude chtít i letos suvenýr – bude muset zaslat opět svoji obálku se zpáteční adresou, na adresu, která bude zpřesněna v příštím měsíci. Anketa bude vyhodnocena v květnu a suvenýr zájemci obdrží do konce první poloviny roku 2020.

Zdroj: @Exponet Blogspot


 

9 Responses to Anketa o nejkrásnější českou poštovní známku 2019 letos jinak (aktualizace)

 1. K mé velké radosti konečně došlo organizátorům ankety o nejkrásnější českou poštovní známku, že se dá rozšířit počet hlasujících a tím i mladších zájemců o poštovní známky, take zařazením elektronického hlasování. Počítače a internet je doména mladých a tak je můžeme přitáhnout k zájmu o známky, o který nám dříve narozeným jde, abychom po sobě měli pokračovatele. Toto slovenská pošta pochopila již před několika, má elektronickou anketu a každému hlasujícímu zasílá příležitostný tisk z ankety poštou. Pro rozšíření počtu mladých filatelistů a zájemců o poštovní známky jsem tento způsob hlasování navrhoval několikrát již před deseti lety a i v dalších letech, ale neuspěl jsem. Bylo mi to rozsáhle odůvodněno vedoucím odboru známkové tvorby Č.P., proč to nejde. K mé velké radosti to letos nakonec půjde a snad se i zvýší počet mladých v našich řadách.

  S pozdravem „Filatelii zdar“
  Vladimír Vystavěl – předseda Klubu filatelistů při Středisku volného času v Rožnově pod Radhoštěm

   
 2. Dotaz k hlasování o známku roku 2019 napsal:

  Dobrý den, je mi 70 let a na internetu nejsem zběhlá, požádala jsem kolegyni o něco mladší, která má počítač a jednoduché úkony na počítači zvládá, aby mi pomohla se dopátrat jak mohu tedy elektronicky hlasovat o nejkrásnější známku roku 2019, nebo jestli na to existuje nějaký kupón, který si mohu vytisknout, vyplnit a zaslat, kde to přesně vyhledám? Ten magazín Právo byl pro mne jednoduchý, koupila jsem si ho vystřihla kupón a bylo. Magazín Filatelie, protože nejsem členem, neseženu, poštovní noviny, taky ne, ptala jsem se na poště, je to jen pro poštovní zaměstnance, takže poslední způsob je tedy to elektronické hlasování.. Případně ten hlasovací kupón, kde bych sehnala? Můžete mi nějak poradit blíže s ohledem k mému věku a pomoci? A od jakého data se toto hlasování spouští? Děkuji Fleissigová

   
 3. Kde mohu zakoupit kupón k anketě o Nejkrásnější známku roku 2019? napsal:

  Dobrý den, mám stejný „problém“, jaký výše popisuje paní Fleissigová. Dnes je 12. února 2020a já se nikterak nemohu dopátrat informace, jak si opatřit kupón ankety Nejkrásnější známka roku 2019. I pro mne byla nejschůdnější cesta zakoupení sobotního Práva, kupón vystřihnout, vyplnit a odeslat… Poradí mi někdo? Děkuji velice předem, těšila jsem se na tuto akci celý rok… Prosíková

   
 4. Kupon 2019 napsal:

  Vím ,ze se opakuji.Ale jak si mam sehnat kupon když v Unorové Filatelii nebyl . A k poštovním novinám není přístup pouze pro zaměstnance.Byl to chytrý nápad děkuji F.N.

   
 5. Známka roku 2019 napsal:

  Dobrý den,
  rád bych zde napsal pár slov o letošní anketě „Známka roku“. Můj otec internet nepoužívá a nikdy se ho ani nenaučil. Je to jiná, starší generace, a ne všichni jsou v tomto technicky zdatní. Vždy hlasoval na kupón v Právu. Letos tomu tak bohužel není. Jak má tedy provést své hlasování, když vlastně nemá žádnou možnost, pouze případně přes své děti a vnoučata? Pan předseda jednoho klubu filatelistů kvituje internetové hlasování, které podle něho může přitáhnout k tomuto koníčku mladší generace. Můj názor je takový, že internet známky „nesbírá“ a pro mladé je to drahý a možná méně záživný koníček. Tudíž žádný boom mladých sběratelů nebude.
  Mějte se krásně. Michal V.

   
 6. známka roku napsal:

  vše nove je pro starší lidi špatné

   
 7. Novinky kolem volby nej znamky! napsal:

  Dobry den! Kupon, ci par slov od tech co to vyhlasuji zatim nic, Anketa Volime nejlepsi znamku roku 2019 asi vyhlasena nebude a nebo si s nama zahrajou a vytisknou si jich par pro sebe a budou se smat! Uz nekdo neco vite? Vypada to,ze tam nesedi profesionalove, v postovnich novinach nic ani ve Filatelii a slib byl! Divny sliby! souhlasite se mnou? Josef

   
 8. Hlasovací kupon známka roku 2019 napsal:

  Dobrý den.Kde se dá sehnat kupon na hlasování zámky roku 2019 se žádostí o získání suvenýru.Děkuji.M.Kalvoda

   
 9. Dotaz napsal:

  Mohou z jedné Emailové adresy hlasovat 2 filatelisté, každý třeba pro jinou známku? Děkuji za odpověď Jarek.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar