Ceny FEPA 2017


Ocenění FEPA za rok 2017 získaly následující organizace:


International Estonian Philatelic Society (REFS) (Estonia)

Společnost byla založena v roce 1931. Aktivita společnosti byla obnovena až v roce 1991 poté, co získala nezávislost. Společnost se stala jedním z nejaktivnějších dirigentů filatelie. V současné době má společnost 106 členů. Své aktivity rozvíjí po celém Estonsku.

Õnnitleme.


Briefmarkensammlerverein Lutherstadt Wittenberg (Germany)

Dr. Richard Thomas, první předseda společnosti Lutherstadt Wittenberg eV, obdržel od letošního kongresu Federace evropských filatelistických asociací (FEPA) v Praze certifikát sdružení v oblasti speciálních filatelistických aktivit. Bylo to na základě návrhu BDPh-prezidenta Alfreda Schmidta, mimo jiné za  organizaci 115. Filatelistentags v roce 2017 ve Wittenbergu.

Herzlichen Glückwunsch!


The Czechoslovak Philatelic Society of Great Britain (Great Britain)

Společnost byla založena v roce 1942. Současný počet členů: 174 (121 ve Velké Británii, 29 v Evropě a 24 zbytek světa)

V bouřlivých časech v Československu v letech 1938 a 1939 s nacistickou okupací vlasti odcestovalo mnoho občanů do Velké Británie. Kromě toho také členové bývalé československé armády a letectva. Několik z těchto státních příslušníků se zajímalo o sběratelství známek a společnost vznikla v roce 1942. O Společnosti bylo slyšet až do roku 1952, kdy byla jako klub založena Československá filatelistická společnost Velké Británie. V roce 1953 bylo rozhodnuto, že pravidelné schůzky se budou konat čtvrtletně pro výstavy a diskuse. Založil se výbor a první oficiální schůzka se konala dne 17. října 1953.

Congratulations.

WEB

Associazione Italiana Collezionisti Posta Militare (Italy)

 

Dne 31. března 1974 šedesát čtyři filatelisté založili v Prato sdružení AICPM, podepsali první statut a jmenovali pana Renza Bernardelliho za čestného předsedu nového sdružení. Další informace najdete na webových stránkách.

Congratulazioni.

WEB

Zdroj: FEPA – Federation of European Philatelic Associations (fepanews.com)


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar