Ceny FEPA 2020 (2)


Ocenění FEPA za rok 2020 získaly následující organizace a kluby


Briefmarkensammlerverein St. Pölten (Rakousko)


WEB

S více než 200 členy je filatelistická společnost St. Pölten jednou z největších v Rakousku. V roce 2020 oslavila své 100. výročí a již více než 50 let podporuje přátelské vztahy s Heidenheimem v Německu, Clichy ve Francii a St. Gilles v Belgii, přičemž každoroční setkání pořádají střídavě všichni čtyři partneři. Filatelistická výměna byla navíc udržována dvakrát ročně za posledních 25 let s partnerským městem Brnem. Není mnoho klubů, které zůstaly věrné duchu evropské filatelistické spolupráci tak dlouho, v dobrých i špatných dobách. Právě tato tradice také vytvořila mnoho osobních přátelství, což vedlo k opakovaným soukromým shledáním a dále posilovalo a propagovalo evropskou myšlenku.

Herzliche Glückwünsche.


Českomoravská společnost pro poštovní historii (Česká republika)


WEB

Společnost je dlouhodobým propagátorem poštovní historie u filatelistické i široké veřejnosti v České republice. Aktivně podporuje filatelistické aktivity svých členů, včetně rozhlasových i televizních projevů a článků v tištěných médiích. ČMSPH podporuje také virtuální filatelistické vystavování na EXPONETU a e-prezentace na YouTube a dalších sociálních médiích. Společnost ČMSPH vydává od roku 1986 tištěný bulletin pro členy a pro sběratele v dalších přátelských klubech (smluvní poštovny, sekce polních pošt, skupina registračních štítků atd.). Její členové se účastnili filatelistických výstav nejen jako vystavovatelé, ale také jako členové organizačního výboru, národní komisaři i porotci. Dále podporují jako členy rady Unii českých filatelistů. ČMSPH provozuje studijní projekty a je rovněž otevřena sběratelům pohlednic a autogramů.

Gratulujeme.


Verein Siegburger Briefmarkenfreunde e.V. (Německo)


WEB

Počátky organizované filatelie v klubu sahají až do roku 1930, ale společnost byla formálně založena v roce 1946. V roce 1957 oslavila své desáté výročí uspořádáním soutěžní výstavy první třídy. V průběhu desetiletí následovaly další události 2. a 3. třídy. V roce 1989 oslavila partnerství mezi Nogent sur Marne a Siegburgem společně s Asociací Philatélique Nogentaise uspořádáním „německo-francouzského salonu známek“. Svůj klubový členský časopis Phila-Report začala vydávat v roce 1997 a publikovala práce o poštovní dopravě v regionu Siegburg a o razítcích Siegburgu. Se 114 členy si Siegburger Briefmarkenfreunde e.V. vybudovala jeden z největších klubů regionálního sdružení Philatelistenverband Mittelrhein. Jedná se o moderní klub, který se neomezuje pouze na pořádání výhradně filatelistických akcí, ale má také velmi živý sociální program zahrnující rodiny svých členů.

Herzliche Glückwünsche.


Collezionisti Italiani di Francobolli Ordinari – C.I.F.O. (Itálie)


WEB

CIFO vznikla v roce 1992 a sdružuje filatelisty se společnou vášní pro definitivní známky italské oblasti a jejich poštovní historickou studii. Během minulého roku se stala mezinárodně populární díky „filatelistickým pátkům“, videokonferenčnímu programu zahájenému bezprostředně po prvním uzamčení, aby se překonala izolace kvůli pandemii. Tento program, nyní provozovaný společně s CIFT, se velmi často dostává ke stovkám účastníků z celého světa. Kromě toho má CIFO dlouholeté zkušenosti s virtuálními výstavami, protože zahájila svoji síť CIFO-Net v roce 2014 a provozovala sedm vydání až do roku 2020. Spolu s CIFT uspořádala PHIL-Italia 4.0, virtuální výstavu sponzorovanou Federazione fra le Società Filateliche Italiane (FSFI) v květnu až červnu 2021. 159 členů CIFO dostává měsíčně časopis, někdy integrovaný se speciálními studiemi. Web Asociace je velmi ceněným zdrojem informací o životě CIFO a také referenčním zdrojem pro její členy. Od roku 2018 sdružení udělilo stipendium mladému absolventovi historických nebo ekonomických oborů, který pracoval na disertační práci v oboru komunikace.

Congratulazioni.


Leeds Philatelic Society (Velká Británie)


WEB

Filatelistická společnost Leeds je jedna z nejstarších ve Velké Británii. Už přes 130 let podporuje studium, znalosti, aplikaci a rozvoj filatelie v tomto velkém, etnicky rozmanitém městě. V srdci města se konaly pravidelné schůzky, které nepřerušovaly dvě světové války a nedávná pandemie, která pro většinu společností představovala velkou výzvu. Výbor LPS byl odhodlán pokračovat v obvyklých činnostech během této doby podporou a setkáním se členy. LPS přispěla k širším diskusím na schůzích výboru Asociace britských filatelistických společností (ABPS) s cílem povzbudit další společnosti, aby používaly techniky ZOOM a aby pokračovaly. Prezentace LPS PowerPoint, vzhledem k tomu, jak mohou účinky pandemie ovlivnit dlouhodobou budoucnost filatelistických společností, byla původně představena na schůzi výboru ABPS a poté zpřístupněna na prvním virtuálním Stampexu 2020.

Congratulations.


Internetowe Koło Filatelistów i-KF (Polsko)


WEB

Klub má pouze 9 letou tradici a byl založen v dubnu 2012. Je to první a jediný internetový filatelistický klub přidružený k Polské unii filatelistů. Dnes má i-KF 146 členů a rok od roku roste. Mezi úspěchy klubu patří velmi aktivní internet, publikování filatelistických článků dvakrát týdně. Od roku 2016 spravují digitální knihovnu polské filatelistické literatury, otevřené pro všechny přátele filatelie. Od srpna 2018 spravují Galerii polských filatelistických klenotů.

Gratulacje.


Zdroj: FEPA – Federation of European Philatelic Associations (fepanews.com)


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nová emise známek - 2.10.2023
This is default text for notification bar