Dva nové příležitostné motivy ve výplatním stroji NEOPOST – pošta Praha 1 (2.2.2022) – aktualizace


Aktualizace 4.2.2022


Pošta Praha 1 používala ve středu 2.2.2022 dva příležitostné motivy v elektronickém výplatním stroji NEOPOST, a to Den ježků a Světový den ochrany mokřadů.

Na připojených obrázcích jsou skeny těchto modrých výplatních otisků.


Aktualizace 1.2.2022


Na základě dnešní odpolední informace p. Václava Fialy z výboru Odborné společnosti Fauna – Flora Svazu českých filatelistů sdělujeme, že Odborná společnost Fauna – Flora zadala přípravu a používání dvou dalších příležitostných motivů do elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Praha 1, které budou používány zítra, ve středu 2.2.2022.

Bude se jednat o motivy Den ježků a Světový den ochrany mokřadů, jak je patrné z připojených grafických návrhů, jejichž autorem je pan M. Ziegler.

Modré výplatní otisky s těmito příležitostnými motivy bude moci veřejnost získat na listovní zásilky podané u pošty Praha 1 pouze v uvedený den 2.2.2022 (středa).

Bude se tak jednat již o 23. a 24. příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.

Přehled všech příležitostných modrých výplatních otisků licence L97 najdete na tomto odkazu

O vydávaných materiálech Odborné společnosti Fauna – Flora (obálky s přítisky a s modrými výplatními otisky) se můžete informovat dotazem adresovaným na adresu společnosti: osfafl@seznam.cz.

Z podkladů Odborné společnosti Fauna – Flora zpracoval: Ing. Pravoslav Kukačka.


 

2 Responses to Dva nové příležitostné motivy ve výplatním stroji NEOPOST – pošta Praha 1 (2.2.2022) – aktualizace

 1. Josef Pavelka napsal:

  Ježkovy zračna. Takhle narychlo. Kdo to má stíhat. To musím zavolat bráchovi, aby mi tam došel. A takhle ho obtěžovat. To nemůžete dávat informace dříve, aby sem se na to připravil?

   
 2. Petr Černoch napsal:

  Dobrý den,
  ve večerních hodinách dne 1.2.2022 se dozvídáme, že dne 2.2.2022 budou k dispozici na poště Praha 1 dva nové příležitostné modré výplatní otisky – Den ježků a Světový den ochrany mokřadů. Tato informace na Vašem webu byla zřejmě zveřejněna poté, co ji zveřejnil Ing. Janík na svém blogu odpoledne 1.2.2022 (článek pana Václava Fialy). Můžete nám mimopražským sběratelům prosím vysvětlit, proč se dozvídáme o vydání otisků tak pozdě ? Jak máme připravit a zaslat psaní do Prahy, abychom otisky získali ? Jediná šance je sednout ráno na nějaký ještě volný dopravní prostředek nebo nastartovat své auto a zajet do Prahy. Kvůli dvěma otiskům ! Víte, co to stojí peněz ? Jediná cesta pro vzdálenější mimopražské sběratele je přece zaslat předem připravená psaní na poštu Praha 1, ale to musí být s časovým předstihem. Nebo má společnost OSFa FFl ve svých stanovách klausuli, že bude otisky ve spolupráci s ČP zajišťovat jen pro pražské sběratele ? To by bylo ovšem tristní !!!
  Takže prosím pana Václava Fialu, aby jasně vysvětlil, proč podává informaci o nových příležitostných modrých otiscích tak pozdě. Nejde totiž o první případ. Informaci prosím zveřejněte buď na blogu pana Ing. Břetislava Janíka nebo zde na https://modry.kf0015.cz/licence-l97-prilezitostne-modre-otisky/.
  Děkuji
  Ing. Petr Černoch
  KFAM 06-22
  Brno

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar