Nový příležitostný motiv ve výplatním stroji NEOPOST – pošta Praha 1 (31.1.2022) – aktualizace


Aktualizace 4.2.2022Pošta Praha 1 používala v pondělí 31.1.2022 příležitostný motiv „Mezinárodní den zeber“ v elektronickém výplatním stroji NEOPOST. Překvapením na místě byly příležitostné R-nálepky 31. ledna Mezinárodní den zeber z minulého roku – RN č. 04/2021, jejichž zbylou část měla pošta ještě k dispozici.

Na připojených obrázcích je jednak sken modrého výplatního otisku a jednak sken doporučeného dopisu s modrým výplatním otiskem a příležitostnou R-nálepkou.


Aktualizace 27.1.2022


Mezinárodní den zeberNa základě informace výboru Odborné společnosti Fauna – Flora Svazu českých filatelistů sdělujeme, že Odborná společnost Fauna – Flora zadala přípravu a používání dalšího příležitostného motivu do elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Praha 1, který se bude používat 31.1.2022 (pondělí). Tento motiv je uveden do provozu u příležitosti Mezinárodního dne zeber – odborná společnost tak připomíná pruhovaného kopytníka, jehož stavy v Africe dramaticky klesají.

Grafický návrh motivu, jehož autorem je Vladimír Rimbala, zobrazuje mládě zebry (obrázek je připojen).

Modré výplatní otisky s tímto příležitostným motivem bude moci veřejnost získat na listovní zásilky podané u pošty Praha 1 (Jindřišská 14, přepážky hromadného podání) v uvedený den od 8 do 18 hod.

Přehled všech příležitostných modrých výplatních otisků licence L97 najdete na tomto odkazu

O vydávaných materiálech Odborné společnosti Fauna – Flora (obálky, dopisnice s otisky) se můžete informovat dotazem adresovaným na adresu společnosti: osfafl@seznam.cz.

Z podkladů Odborné společnosti Fauna – Flora zpracoval: Ing. Pravoslav Kukačka.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar