Fotogalerie z klubového odpoledne – 3.6.2021


Po osmiměsíční pauze zapříčiněné koronavirem jsme mohli konečně uspořádat klubové odpoledne s odbornou přednáškou. Přednáška na téma Modré digitální otisky výplatních strojů se původně měla uskutečnit již v červnu 2020, nicméně okolnosti nám to jak známo nedovolily. Ve čtvrtek 3.6.2021 tak do Domu Portus po delší pauze dorazili členové našeho klubu, aby si vyzvedli filatelistické novinky (zajišťoval p. Všetečka), nové členské průkazy a prémie SČF z loňska (zajišťoval p. Kukačka). Jiří Maier rovněž kontroloval, zda byly řádně uhrazeny členské příspěvky. Na celou organizaci pak dohlížel p. Čechák, který zajišťoval mj. i dodržování protipandemických opatření.

Následně se zájemci o přednášku přesunuli do prvního patra. Úvodního slova se ujal předseda spolku Jiří Marko, který v krátkosti shrnul uplynulé období, a poté představil přednášejícího p. Jaroslava Konečného, který se věnuje tomuto poměrně mladému oboru sběratelství, jehož začátky spadají teprve do roku 2014.

Přítomní se seznámili se základními dokumenty zastřešujícími tuto oblast. Pan přednášející jim rovněž poskytl přehled prodejců výplatních strojů a kreditovacích center pro použití k úhradě cen za poštovní služby ČP. Poté následovalo představení jednotlivých licenčních řad L81, L87, L88 a L97 a ve druhé části přednášky nechyběla ani podrobná ukázka ze sbírky modrých výplatních otisků licenčního čísla L97 (Neopost), které používají pošty. V závěru měli všichni možnost zhlédnout příležitostné modré výplatní otisky stroje v užívání pošty.

Autorem fotogalerie je Ing. Tomáš Chudoba. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nová emise známek - 12.6.2024
This is default text for notification bar