Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2015


ZIVOT_LOGODne 12.12.2015 od 12:00 hod. proběhla další tradiční „Vánoční jízda Prahou“ – v pořadí již dvacátáčtvrtá (členové klubu se zúčatnují po dvanácté jako dobrovolníci), kterou pořádá Život 90 – Dům Portus, ve spolupráci se svými sponzory, pro své klienty. V letošním roce bylo vypraveno 25 autobusů.

Fotogalerie, kterou najdete pod tímto textem, zachycuje průběh jízdy autobusu č.11.

Trasa začala v Hloubětíně a další účastníky jsme postupně přibrali na Spojovací, Českomoravské a na Karlínském náměstí. Letošní trasa vedla z Karlínského náměstí do obce Máslovice do tamějšího muzea, kde je každoročně vystaven betlém vytvořený z cca 250 kg másla. Po průjezdu tunelem Blanka byl naším dalším cílem kostel sv. Matěje v Praze 6 (vznikla zde tradice „matějské poutě“), kde je vystaveno několik betlémů, největší z nich je z perníku. Cestou na Hradčanské náměstí jsme projeli trasou první trolejbusové linky v Praze – od sv. Matěje k vozovně Střešovice. Po prohlídce jesliček v Klášteře u Kapucínů vedla naše cesta na Hradčanské náměstí – kde jsme se nezdrželi , neb se zde konala jakási demonstrace.

Naší další zastávkou byl kostel sv. Ignáce na Karlově náměstí. Protože se již setmělo, mohla následovat poslední část naší cesty – prohlídka slavnostně osvětlené Prahy – centrum, náměstí Míru, náměstí Jiřího z Poděbrad, Flóra aj. Následovalo rozloučení s účastníky jízdy a rozvezení do jejich nástupních míst. Jízdy se zúčastnilo 14 klientů Život 90.

Na celé akci se podíleli: průvodkyně sl. Tereza Hrablíková, fotografka p. Jarmila Kocmanová, řidič DP p. Roman a vedoucí p. Jiří Maier.

Informaci o akci na webových stránkách ŽIVOT 90 najdete zde.


Fotogalerii si můžete stáhnout ve formátu ZIP:

Autor: Jiří Maier


 

2 Responses to Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2015

 1. Ivan Leiš napsal:

  Jsem rád, že někteří členové našeho klubu filatelistů přispěli asistencí této záslužné charitativní akci a zpestřili předvánoční dny seniorům nadace Život 90, kteří se zúčastnili vánoční projížďky Prahou. Nejen filatelií a specializovanými obory je živ člověk.

   
 2. Jarmila Kocmanová napsal:

  Vánoční projížďky jsem se zúčastnila poprvé….mezi seniory byla skvělá pohodová atmosféra, líbila se mi prohlídka daných lokalit. Hlavně jsem byla příjemně překvapená vedoucím autobusu, panem Maierem, který nešetřil svojí starostlivou galantností ke starším dámám, které hlavně žasly nad jeho neuvěřitelnou zásobou znalostí o Pražských památkách, ke kterým přímo „sypal z rukávu“ zajímavé informace!
  Sluníčko nám taky ten den přálo…prostě to byl velmi příjemně strávený den!

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar