Národní technické muzeum – ZOH 2014 v Soči


Po dobu trvání XXII. Zimních olympijských her v Soči budou v hlavním vestibulu Národního technického muzea vystaveny olympijská pochodeň, která byla zapálena na severním pólu, poštovní známka vydaná při příležitosti zahájení her a doplňky výbavy české olympijské výpravy.

Jedná se o originál olympijské pochodně Soči 2014, který 20.října 2013 navštívil severní pól na palubě atomového ledoborce 50 let vítězství. Na pólu poté proběhl obřad zapálení olympijské pochodně ZOH 2014 v Soči. Poprvé v dějinách olympijských her se tak plamen, jenž je jejich symbolem, dostal až na severní pól.

Poštovní známku u příležitosti zahájení XXII. Zimních olympijských her v ruském Soči vydala Česká republika 5.února 2014 v návaznosti na dlouholetou tradici vydávání známek s olympijskou tematikou u nás. Předlohu pro známku, obálku 1. dne vydání (FDC) a razítko vytvořil ak. mal. Pavel Hrach. Námětem se stal snowboardista, představitel jednoho z nejnovějších olympijských sportů / předměty zapůjčilo Poštovní muzeum.


postovnimuzeum POCHODEN_SOCI_2014 NTM_PRAHA

Podrobnosti o výstavě ve vestibulu Národního technického muzea naleznete zde.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar