Neobvyklá sídla nových služeben České pošty


Po léta jsme byli zvyklí nalézat služebny České pošty ve městech buď ve velkých samostatných budovách, nebo v krámských prostorách činžovních či jiných budov. Na vesnicích pak buď v samostatných malých domcích či společně se sídly obecních úřadů. Od roku 2010 jsou nové služebny typu Partner umisťovány podle toho, kdo se stal jejím provozovatelem. Nejčastěji je to přímo sídlo Obecního úřadu nebo jiná budova patřící obci. Dále to jsou hlavně prostory různých obchodních jednotek, příkladně COOP, Konzum či jiné. Množí se i umístění Partnerů do různých restaurací či penzionů.


Mimo uvedené příklady však dnes můžeme nové Partnery nalézt i na místech dosud zcela netradičních.


Zatím nejkurióznější je umístění služebny Partner do samostatných kontejnerových jednotek. První se objevila v obci Srubec v okrese České Budějovice 1.11.2019, další pak v obci Zlobice v okrese Kroměříž 1.12.2020.

Kontejner s poštou ve Srubci je umístěn vedle hasičské zbrojnice, zatímco ve Zlobicích je na dvoře budovy OÚ.


Dalším dosud zcela nezvyklým místem pro poštu jsou benzínové čerpací stanice. Na čerpací stanici Shell ve Vílanci (JI) je partner od 1.9.2017, na stanici Benol v Nižboru (BE) od 12.2.2018 a na stanici GBO v Malé Skále (JN) od 1.2.2019.


Dosud netradičním je zřizování partnerů přímo v prostorách nádražních budov, často s vchody přímo z peronů.

Partner Český Krumlov 2 je v nádražní budově od 1.4.2017, partner Senohraby od 1.12.2019 a partner Kaplice 2 pak od 15.3.2021.


Dosud netradiční je umisťování služeben, zejména pak Výdejních míst přímo do soukromých sídel. Příkladem budiž Výdejní místo Javorná (KT) od 24.6.2010 ve vile č. 7 nebo Výdejní místo Purkarec (CB) od 1.12.2018 v domě č. 90


V obci Dubí (TP) najdeme Partnera v místní trafice v Husově ulici č. 21/86, sídlí zde již od 1.9.2014.

Snímky – L. Havlátko a J. Kratochvíl
Text – J. Kratochvíl


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar