Příležitostný štoček – 100. regata osmiveslic


V pátek 20.9.2013 používá pošta Praha 6 příležitostný štoček s textem v několika řádcích: ‚100 regata osmiveslic „O štít pražského primátora“ 2013‘ a s vyobrazenou osmiveslicí ve výplatním strojku Postalia. Reprodukci otisku na obálce můžete vidět v příloze. Použití štočku zadal OLYMPSPORT, Česká asociace pro olympijskou a sportovní filatelii u příležitosti zahájení 100. ročníku Primátorek ČSOB Pojišťovny – viz Primátorky. Tento prestižní závod, který byl z června 2013 odložen na září 2013 z důvodu povodní, startuje dnes po 16 hodině. Více na konkrétní adrese Primátorky – START.


Otisk téhož stočku na téže poště již dne 8.6.2013, kdy se v původním termínu měly letošní Primátorky konat, resp. strojové razítko orážecího strojku Postalia, můžete vidět na přiloženém dopisu (zde). Další dopisy jsou umístěné na internetovém filatelistickém blogu francouzského sběratele p. Erica Contesse BLOG ERIC CONTESSE. Tehdy pošta Praha 6 doplňovala na část odeslaných zásilek informaci o této odvolané, resp. posunuté sportovní akci řádkovým razítkem zn. Trodat s textem „KVŮLI POVODNI ODVOLÁNO“. Ke stejné neuskutečněné události, používala také pošta Praha 1, avšak následující den 9.6.2013 ve svém orážecím strojku Postalia jiný štoček, také doplňovaný řádkovým razítkem. Na poště Praha 1 bylo řádkové razítko Trodat u přepážky k dispozici po celý den.


Další filatelistickou zajímavostí, která se váže k tomuto závodu, bylo vydání vlastní známky 5.6.2013, tedy k původnímu plánovanému termínu konání. 
Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar