Příležitostný štoček v orážecím strojku Postalia a příležitostná R-nálepka na poště Praha 1


Vážení přátelé,

75. výročí založení našeho klubu (jako Odbor filatelie při Sportovním klubu zaměstnanců hlavního města Prahy dne 13.5.1943 v Obecním domě) se přiblížilo. V klubovém prostředí v Domě Portus toto výročí oslavíme ve čtvrtek 3.5. t.r. klubovou schůzkou s přednáškou, resp. besedou na téma „Tradice Klubu filatelistů 00-15 ve sbírání specializovaných oborů“ (vzpomínat budou předseda klubu Ing. Ivan Leiš a jednatel Ing. Pravoslav Kukačka) a slavnostním přípitkem číší vína.

Skutečností již je, že u příležitosti našeho klubového výročí používá pošta Praha 1 v Jindřišské ulici už dnes, ve středu 2.5. t.r. strojové razítko (orážecí strojek Postalia) se štočkem, toto výročí připomínající, a rovněž příležitostnou R-nálepku. Podat své zásilky a požádat o otisk tohoto razítka, event. o vylepení R-nálepky na doporučený dopis můžete u přepážky č. 17 (na dotykových obrazovkách vyvolávacího systému ve vchodu do dvorany pošty zvolte „Ostatní služby“ a následně „Příležitostné razítko“).Dnes předpokládáme velký zájem o naši poštovní propagaci, neboť vychází nové poštovní známky a odpoledne se na poště Praha 1 bude konat výstavka přípravy tisku těchto vydávaných známek, a to vše přiláká na Hlavní poštu filatelisty z celé republiky. Dalšími dny používání našeho příležitostného štočku ve strojku Postalia bude zítřek, čtvrtek 3.5. (den již zmíněné klubové schůzky) a poté až neděle 13.5. (výroční den založení klubu).

Věříme, že Vás zaujme připojená fotogalerie, resp. skeny otisků uvedeného razítka a R-nálepky, jakož i ukázky vhodných frankatur.


Výbor Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar